cambridge

Letnie obozy językowe w Polsce z native speakerami 2023

czyli wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami

bon turystyczny

Obozy wyjazdowe ze Szkołą PROGRAM odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do czteroosobowych.
Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.

                                      Dlaczego obozy językowe PROGRAM (dawniej PROGRAM- Bell )?

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby posmakować życia w anglojęzycznej atmosferze i przez blisko 11 dni rozmawiać wyłącznie po angielsku.
Szkoła PROGRAM od ponad 35 lat – jako pierwsi w Polsce! organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę a dzieciom i młodzieży pozwoli na odkrycie ich talentów.
PROGRAM wart poznania
Nasze kultowe obozy to oferta  „All Inclusive” -  Wszystko w cenie:

Pakiet pozalekcyjny:

Uwaga: Wyjazd do ośrodka i powrót do Poznania klimatyzowanym autokarem, płatne dodatkowo od uczestnika: Dębogóra - 100 zł, Szczecinek - 200 zł, Lądek Zdrój i Pogorzelica - 250 zł .

Internetowa gwarancja turystyczna - pdf

Regulamin na obozach językowych Program - pdf


Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek – turnus A

25.06.2023 - 05.07.2023                                                       
wiek uczestników: 9 - 13 lat  
www.eco.szczecinek.pl
cena: 3.590 zł (w ratach: 1250,- zł + 2390,- zł)

Magic and Alchemy at Harry Potter

Ostatnie życzenie Kota w Butach

W Szczecinku tego lata czeka Was niezwykła przygoda. W malowniczej okolicy szczecineckich jezior i lasów podążycie śladami Kota w Butach i odkryjecie jego ostatnie życzenie.
Jeśli Kot w Butach do czegoś przywykł, to do życia na krawędzi. Do zaciętych pojedynków na szable, do ratowania skazanych na zagładę miasteczek czy wypraw po magiczne przedmioty. Nasz bohater to lokalny banita, ale także postać dumnie nosząca miano legendy. Kot nie patrzy za siebie, ciągle szuka wyzwań. Ekstremalne życie ma swoje uroki, tyle że kot ma ich tylko dziewięć. Nadszedł więc czas, by zwolnić i zrezygnować z podejmowania ryzyka. Wydaje się, że sytuację może uratować spadająca gwiazda. Kot postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne ostatnie życzenie i przywrócić swoje dziewięć żyć. I wy mu w tym pomożecie. Wybierzecie się z Kotem w podróż życia. A czy znajdziecie gwiazdę i czy odkryje ona swe tajemnice przed wami?
Swoje przygody nakręcicie w epizodach na taśmę filmową. Zamienicie się w prawdziwych poszukiwaczy przygód: zajmiecie się nabywaniem wprawy w walkach, odnajdywaniu tropów czy omijaniu zasadzek. Wasze przygody utrwali na zdjeciach znana fotograficzka Małgosia Sobczak, a wy sami weźmiecie udział w fotograficznych warsztatach.
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie krótki kurs żeglowania prowadzony przez instruktorów z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę. Poza tym odbędziecie pieszą wycieczkę, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej.
Atrakcją będzie też wycieczka do Sławogrodu, gdzie na krótką chwilę zamienicie się w straż przyboczną dzielnego Kota.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^

Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek– turnus A
25.06.2023 - 05.07.2023                                                                                                          
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.eco.szczecinek.pl
cena: 3.590 zł (w ratach: 1250,- zł + 2390,- zł)

A Mirror Image of American Mafia

Glass Onion , czyli Benoit Blanc ponownie wkracza do akcji

Jeśli należycie do grona osób kreatywnych o szczególnej wyobraźni, zapraszamy Was na obóz z dreszczykiem do pięknego ośrodka w Szczecinku. Tematem przewodnim będzie kryminał inspirowany twórczością Agathy Christie – mistrzyni klasycznego dreszczowca. Obejrzycie fragmenty filmu Glass Onion w reżyserii Riana Johnsona i wspólnie przeanalizujecie niektóre epizody. Akcja filmu rozgrywa się w posiadłości znanego miliardera na pewnej greckiej wyspie, na którą  zaproszenie otrzymał też elegancki i dociekliwy detektyw, Benoit Blanc. Ale dlaczego się tam znalazł, jest jedną z wielu zagadek filmu. W rezydencji przebywa różnorodna grupa znajomych miliardera, akcja toczy się szybko i przybiera niespodziewany obrót. Jaki? Tego dowiecie się na obozie.
„Glass Onion” to kontynuacja przeboju „ Na Noże”, wariacka komedia i kryminał w jednym. Benoit Blanc, poprzez swoje nieszablonowe metody, z determinacją i wprawą odkrywa kolejne elementy układanki. Duszna atmosfera posiadłości na wyspie potęgować będzie jeszcze napięcie wykreowane na Waszych planach filmowych, ale nie musicie się bać. To tylko film!
W oparciu o obejrzany film, napiszecie scenariusze do krótkich przedstawień, w których będziecie mogli odegrać role przez siebie wybranych bohaterów.
Zdjęcia do filmów pomoże stworzyć wam mistrzyni czarno-białej fotografii, Małgorzata Sobczak, która również poprowadzi warsztaty fotograficzne. A na zakończenie odbędzie się uroczysty Gala Dinner, oczywiście w konwencji kryminalnej.
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie kilkudniowy kurs żeglowania prowadzony przez instruktorów z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę. Odbędziecie również wiele pieszych wycieczek, zwiedzając piękny Szczecinek czy jeżdżąc rowerami dookoła jeziora Trzęsiecko, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^

Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek– turnus B
07.07.2023 – 17.07.2023                                                                  
wiek uczestników: 11 - 17 lat  
www.eco.szczecinek.pl
cena: 3.590 zł (w ratach: 1250,- zł + 2390,- zł)

Meet Robin Hood and his Brave Companions!

Tajemna Moc Wednesday Addams         

Na obozie w Szczecinku spotkacie w tym roku szalonych członków rodziny Addamsów.
Poznacie bohaterkę filmu Wednesday Addams, która w tym czasie pobiera nauki w Akademii Nevermore. Nasza bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami paranormalnymi i powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice.
Spotkanie Wednesday Addams to także ciemny, mroczny świat gotyckich baśni, mroczne stroje i makijaż. Inspirowani Wednesday, stworzycie swoje własne stroje i makijaże w duchu gotyckiej opowieści i pomalujecie twarze w mrocznej konwencji „horror make-up”. A stworzone przez siebie charakteryzacje zaprezentujecie na wielkim Talent Show, który zostanie uwieczniony na czarno-białych zdjęciach przez znamienitą fotograficzkę Małgorzatę Sobczak. Na obozie weźmiecie też udział w warsztatach fotograficznych gdzie nauczycie się robić czarno-białe zdjęcia w czasie fotograficznego pleneru. A pewnego mrocznego popołudnia tłum strasznych Addamsow przejdzie parkiem w paradzie rodem z upiornego horroru. Film to trochę czarna komedia i wy wspólnie połączycie siły i poszukując humoru w tych ponurych czasach stworzycie własne mini etiudy filmowe.
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie krótki kurs żeglowania prowadzony przez instruktorów z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę. Odbędziecie też pieszą lub rowerową wycieczkę, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^


Dwór Dębogóra turnus C
20.07.2023 – 27.07.2023
Wiek uczestników: 8-13 lat                                                
www.debogora.pl
cena: 2.690 zł (w ratach: 1250,- zł + 1490,- zł)

Mystery of the Szczecinek Lake!

Tajemnica Matyldy   

We wspaniałym dworze w Dębogórze tego lata czeka Was niezwykłe przeżycie.
Będziecie mieli okazję poznać Matyldę, dziewczynkę tyleż uroczą, co posiadającą niezwykłą wyobraźnię i niebywały talent matematyczny. Gdy jednak próbuje się  nimi pochwalić w domu, rodzice za każdym razem nie dowierzają jej umiejętnościom. Niestety została oddana w ręce surowej dyrektorki szkoły, kobiety bezdusznej i złośliwej. Złe traktowanie dzieci przez kobietę zmotywowało Matyldę do wykorzystania swoich umiejętności w magiczny sposób – nauczyła się  przesuwać przedmioty siłą umysłu.  
Poznacie największe sekrety Matyldy i pomożecie jej pokonać bezduszną dyrektorkę szkoły, wymyślając różne psikusy czy sztuczki przy pomocy wszechwiedzących nauczycieli. A zabawy będzie przy tym co niemiara! Wyniki swojej pracy uwiecznicie w krótkich epizodach filmowych, wzorowanych na podstawie cudnego filmu o Matyldzie.
Pobyt w uroczej Dębogórze to oczywiście czas relaksu. Będziecie pływać w znajdującym się przy dworze basenie, zwiedzicie Muzeum Szalonego Dziadka i Muzeum Rolnictwa, odbędziecie spacer po okolicznych lasach czy na Górę Czarownic, wybierzecie się na wycieczkę ścieżką edukacyjną wokół stawów dębogórskich i Roztańczonego Lasu oraz zapoznacie ze zwierzętami mieszkającymi w okolicy, nie zapominając o Fafiku, uroczym piesku właścicielki ośrodka. Pojedziecie też na wycieczkę do Drawieńskiego Parku Narodowego.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^


Hotel Geovita w Lądku Zdroju – turnus D
01.08.2023 – 11.08.2023
wiek uczestników: 12 - 17 lat                                                   
geovita.pl/ladekzdroj
cena: 3.590 zł (w ratach: 1250,- zł + 2390,- zł)

Amazing Doctor Who and his Time Machine

From Rags to Riches or How to Become Rich in the Young Age ?

Jak to się dzieje, że niektórzy młodzi ludzie zdobywają świat i dzięki swojej inwencji szybko zostają milionerami? Inspiracje do odpowiedzi na to pytanie znajdziemy śledząc losy bohaterów dwóch doskonałych filmów, trzymających w napięciu historii biograficznych o Marku Zuckerbergu, Stevie Jobs i Billu Gates w „The Social Network” oraz „Pirates of Sillicon Valley”. Wszyscy ci młodzi bohaterowie osiągnęli sukces zawodowy. Weźmy z nich przykład i nauczmy się kilku podstawowych zasad koniecznych do realizacji marzeń. Na obozie zrealizujemy kilka innowacyjnych projektów, według nakreślonego przez siebie wcześniej biznesplanu. Projekty spróbujemy wprowadzić w życie. Będą one dotyczyły zorganizowania i prowadzenia bijącej rekordy popularności dyskoteki, nowych form recyklingu śmieci, produkcji i dystrybucji czekolady, produkcji reklam filmowych oraz zorganizowania obozu językowego. Przekonajcie nas do swoich pomysłów i ich efektywności! Kiedyś Mark Zuckerberg i Steve Jobs też byli tylko nastolatkami z głową pełną marzeń. A teraz kolej na Was! Let’s go ahead with our dreams and put them to life!
Poza produkcją artystyczną, będzie tu również okazja do uprawiania sportów, kąpiele w pobliskim basenie w Lądku, wycieczki w Sudety szlakiem przemytników złota oraz wycieczka do tajemniczego Muzeum Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie zobaczycie słynne laboratorium
J. Scharfenberga, który wynalazł arszenik, zwiedziecie skarbiec czy Sztolnię Gertrudy.
Będzie tez okazja, żeby zwiedzić Lądek Zdrój z jego przepięknym rynkiem, zdrojem Św. Wojciecha i Arboretum.
Będzie się działo! 11 dni swobodnej konwersacji z native speakerami, blisko 90 godzin zanurzenia w języku angielskim.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^

Ośrodek wypoczynkowy w Pogorzelicy – turnus E
20.08.2023 – 30.08.2023                                        
wiek uczestników: 12 - 17 lat                                          
www.mojadiuna.pl
cena: 2.990 zł (w ratach: 1250,- zł + 1790,- zł)

The  Adventures of Count Dracula

The Witcher & Other Stories
Zapraszamy Was do spędzenia 10 niesamowitych dni z przygodą z dreszczykiem wśród lasów nadmorskiej Pogorzelicy, w pięknym, świeżo wyremontowanym ośrodku 300 m od morza.  Jednak tym razem groza przemiesza się z fantastyką. Za inspirację posłuży Wam twórczość A. Sapkowskiego - saga o dziejach Wiedźmina, którego świat zamieszkują karły, gnomy, wilkołaki czy wampiry. Na obozie poznacie kilka fragmentów opowieści o Geralcie z Rivii, Cahirze, Jaskrze, Ciri czy Yennefer i wielu innych.
Na ich podstawie stworzycie własne etiudy teatralne w scenerii nadmorskiej miejscowości i otaczającego ją sosnowego lasu. Wykorzystacie w nich też inne postaci ze znanych filmów, gier i powieści A. Sapkowskiego utrzymanych w klimacie grozy i fantastyki. Dodatkowego dreszczyku emocji dostarczy Wam charakteryzacja, do której zapewnimy materiały i przybory! Techniki teatralne przybliżą Wam aktorzy ze studia teatralnego STA z Poznania, którzy poprowadzą dwudniowe warsztaty teatralne – po polsku.
A na koniec dnia, wieczorową porą, gdy w blasku księżyca przemierzać będziecie nadmorskie plaże i w wodzie odbiją się Wasze ucharakteryzowane twarze - czy będzie jak w wierszu E. A. Poe „mroczne, we mgle tonące jezioro i las nawiedzany przez duchy“? – przekonacie się sami…
Będzie się działo! 11 dni swobodnej konwersacji z native speakerami, blisko 90 godzin zanurzenia w języku angielskim.
A oprócz tego mnóstwo nadmorskich atrakcji: kąpiele w morzu, wycieczki do nadmorskich miejscowości jak Trzęsacz, Niechorze, Rewal czy zwiedzanie latarni morskiej.
A może któraś ze ścieżek zaprowadzi Was na spotkanie z Wiedźminem?

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^

PROGRAM Summer Camps
Szkoła PROGRAM ( dawniej PROGRAM-Bell) prowadzi obozy i kolonie językowe dla dzieci i młodzieży od 1990 roku w czasie letnich wakacji w Polsce ( lipiec-sierpień). Obozy trwają dwa tygodnie. Co roku odbywa się 6 obozów, w tym 3 dla dzieci młodszych i 3 dla młodzieży w różnych, atrakcyjnych geograficznie i historycznie lokalizacjach, blisko jezior i lasów, wielokrotnie w zamkach i pałacach. Ponadto w czasie trwania obozu odbywają się wycieczki do miejsc ciekawych historycznie czy geograficznie.
Celem obozów jest nauka języka angielskiego w warunkach jak najbardziej przypominających naturalny sposób uczenia się języka obcego poprzez używanie tego języka nie tylko w czasie porannych lekcji, ale poprzez udział w wielu zabawach, grach, warsztatach językowych, czy zawodach sportowych, które nie tylko uczą, ale także są przyjemnością i wymagają od uczestników czynnego udziału i inwencji. Lektorzy muszą wykazać się pomysłowością i dużym zaangażowaniem, a także wiedzą i kreatywnością.
Wszyscy lektorzy, którzy są czynnymi nauczycielami, przechodzą przed rozpoczęciem obozów odpowiednie szkolenie z zakresu programu obozu.

PROGRAM Summer Camps. Kilka faktów i ciekawostek…….
• Ponad 11.500 dzieci i młodzieży wzięło udział w obozach organizowanych przez Szkołę. Pochodzili z Poznania i okolic, Warszawy, Lublina Białegostoku, Zakopanego, Sopotu, Świnoujścia i 300 innych miejscowości w całej Polsce.
• W obozach wielokrotnie uczestniczyły dzieci polskiego pochodzenia mieszkające w Niemczech, Francji, Kanadzie, USA, Szwecji, Luxemburgu czy nawet Australii
• Wielu uczestników jeździ na obozy co roku, rekordziści uczestniczyli w 14 obozach, a aktualnie wyjeżdżają na obozy ich dzieci!!!
• 382 lektorów z Anglii, Szkocji, Irlandii, USA, Indii, Nowej Zelandii, Australii czy Kanady pracowało na obozach językowych PROGRAM do tej pory
• Jeden z lektorów przybył do Polski na rowerze i w ten sam sposób wrócił do kraju. Pochodził z Wielkiej Brytanii
• Dzięki obozom PROGRAM summer camps uczestnicy obozów i lektorzy mieli okazję pływać w Morzu Bałtyckim czy na Mazurach, popłynąć spływem Dunajca, zwiedzić Zakopane i Poronin, wspiąć się na Św. Krzyż, zobaczyć wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zobaczyć nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, nakręcić film na zamku w Rokosowie i wiele innych,
• W zamian lektorzy podzielili się z uczestnikami swoja wiedzą, pasją i umiejętnościami w zakresie: historii, sztuki nowoczesnej, teatru, biologii, fotografii, muzyki, rysunku, filmu czy tańca.

Oferta LATO 2023 - pdf

Offer for themed language camp - summer 2021 - pdf


ZADZWOŃ 501-458-181