cambridge

Letnie obozy językowe w Polsce z native speakerami

czyli wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Obozy wyjazdowe ze Szkołą PROGRAM odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do pięcioosobowych.
Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.

Dlaczego obozy językowe PROGRAM (dawniej PROGRAM- Bell )?

Szkoła PROGRAM od wielu lat organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę a dzieciom i młodzieży pozwoli na odkrycie ich talentów.

Internetowa gwarancja turystyczna - pdf

Pałac Witaszyce – turnus A
23.06.2019 - 6.07.2019
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.palacwitaszyce.com.pl
cena: 2.650 zł (w ratach: 900 zł + 1.790 zł)

Pałac Witaszyce

Star Wars Force Awakens, czyli niech moc będzie z Wami
Pałac w Witaszycach słynie z niesamowitego muzeum Gwiezdnych Wojen i nawet wspomina o nim, w jednej ze swoich powieści, najbardziej poczytny z polskich autorów kryminałów, Remigiusz Mróz.
A w tym roku pałac stanie się scenerią obozu o podboju Galaktyki i jej strażników.  W czasie obozu zbudujecie z Lego prawdziwe miasteczko przestworzy i niejeden statek kosmiczny oraz napiszecie scenariusze przedstawień, których inscenizacje zaprezentujecie w pięknej sali kinowej witaszyckiego pałacu. Zainspirowani bohaterami sagi Star Wars odbędziecie wiele potyczek, także na świetlne miecze. Aby dobrze wypaść w roli Strażników i Rycerzy Galaktyki, odbędziecie szkolenie pod okiem wprawnych instruktorów taekwon-do, którzy przygotują was do potyczek i nauczą cierpliwości wymaganej w trakcie nauki wschodnich sztuk walki.
Każda z grup zaprojektuje też i wykona własne logo - technika dowolna – może to być wykonany henną tatuaż lub ornament na obozowej koszulce. A może wpadniecie na jeszcze inny pomysł? Efekty Waszej pracy zaprezentujemy na szkolnym Facebooku.
Na zakończenie obozu, w pięknych salach pałacowych, odbędzie się Bal Kostiumowy w konwencji science fiction, prawdziwy Cosplay Show i uroczyste wręczenie nagród i dyplomów za całokształt pracy i rywalizacji na obozie. Oj, będzie się działo….
W trakcie obozu jedynie jarociński basen pozwoli Wam na chwile wytchnienia, dlatego kilkakrotnie tam się wybierzemy. Pobliski Orlik przyciągnie zainteresowanych piłką nożną. A może rozegracie mecz uczestnicy kontra lektorzy?

Pałac Książęcy we Wleniu – turnus B
8.07.2019 - 20.07.2019
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.palacwlen.pl
cena: 2.690 zł (w ratach: 900 zł + 1.830 zł)

Pałac Książęcy we Wleniu

A Dragon in the Forest, czyli jak oswoić smoka
Do pięknego Pałacu Książęcego we Wleniu, który przez wieki był luksusową rezydencją rodu Zedlitzów, zapraszamy amatorów niesamowitych przygód ze smokiem w tle. Kto nie pamięta Szewczyka Dratewki i jego walki z podwawelskim smokiem? Smoki bardzo lubią stare zamczyska a Wleń jest jednym z nich. Tu rozgrywały się mrożące krew w żyłach historie, które poznacie w czasie zwiedzania pałacu. Dlatego obóz we Wleniu będzie z pogranicza baśni i fantastyki.  Proponujemy, abyście napisali własny scenariusz takiej baśni, której akcja rozegra się w pięknie odrestaurowanych, pałacowych komnatach i otaczającym je parku. Na ich podstawie nakręcimy filmy i obejrzymy je wspólnie na ekranie. Jako tło waszej opowieści posłuży film z serii „How to Train Your Dragon”, którego akcja rozgrywa się w świecie wikingów i dzikich smoków. Poznacie wiele przygód Czkawki, nieustraszonego nastolatka, który zamiast walczyć ze smokami postanawia się z nimi zaprzyjaźnić.
W trakcie obozu stworzycie swoje smoki wzorowane na chińskiej tradycji pod czujnym okiem artysty Przemka Szydłowskiego, a na zakończenie obozu odbędzie się ich parada w otaczającym pałac parku.
W czasie obozu zwiedzicie górujące nad Wleniem malownicze ruiny najstarszego w Polsce kamiennego zamku, a w poszukiwaniu smoków odbędziecie wiele pieszych eskapad po Parku Krajobrazowym Doliny Bobru.  Zażyjecie kąpieli wodnych w cieplickich termach oraz zwiedzicie położoną 20km od Wlenia Jelenią Górę. A może część wątków swoich filmów postanowicie nakręcić w plenerze?  Pohukiwanie sowy wieczorową porą sprawia, że park staje się bardziej niesamowity i tajemniczy…Pałac Siemczyno – turnus C

23.07.2019 – 5.08.2019
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.palacsiemczyno.pl
cena: 2.790 zł (w ratach: 900 zł + 1.930 zł)

Palac Siemczyno

The Mysterious World of Harry Potter and his friends
Tego roku Pałac Siemczyno zamieni się w Hogwarth, gdzie czeka Was wiele mrożących krew w żyłach, tajemniczych przygód. Wnikniecie bowiem w świat magii Harry’ego Pottera i wejdziecie do grona jego przyjaciół obok Hermiony i Rona! Obóz rozpocznie pokaz dwóch filmów o tym nastoletnim czarodzieju, dzięki którym wy Mugole będziecie w stanie poczuć atmosferę tego niezwykłego świata. Usiądziecie w prawdziwej sali kinowej, aby w pełni oddać się nastrojowi tych filmów. Kino w takim otoczeniu przysporzy dreszczyku emocji i na pewno świetnie zmotywuje Was do wykonania doskonałych stylizacji bohaterów rodem z Hogwarth’u. Każdy z was wybierze swój ulubiony kadr kina i za pomocą magicznej różdżki Harry’ego stworzy jego kopię. Weźmiecie udział w Turnieju Trójmagicznym, gdzie zgodnie z starą tradycją dostaniecie 3 zadania, a w związku z nimi odbędziecie wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód.
Następnie, w oparciu o obejrzane filmy, napiszecie scenariusze do krótkich przedstawień, w których będziecie mogli odegrać role przez siebie wybranych bohaterów. Zostaniecie podzieleni na grupy przez Tiarę Przydziału, aby stanowić reprezentacje domów Hogwarth’u: Gryffindor, Slytherin i Ravenclaw. Wasi anglojęzyczni opiekunowie będą służyli pomocą w pisaniu i tworzeniu tych dzieł.
Wspomogą Was również aktorzy ze studia aktorskiego STA z Poznania, którzy poprowadzą dla Was dwudniowe warsztaty aktorskie.
W czasie obozu cała grupa kilkakrotnie wybierze się nad jezioro do Czaplinka, gdzie rozegracie grę w quidditcha oraz na wycieczki rowerowe szlakiem Henrykowskim po przepięknej okolicy, pełnej lasów i jezior, gdzie teraźniejszość łączy się z przeszłością. Wybierzecie się także do Żelisławskiego Zapiecka gdzie czekać będzie na Was wiele atrakcji... w tym pieczenie chleba.Szczecinek – turnus A
23.06.2019 - 6.07.2019
wiek uczestników: 12 - 17 lat
www.eco. szczecinek.pl
cena: 2.650 zł (w ratach: 900 zł + 1.790 zł)

Szczecinek

From Spiderman to Captain Marvel, czyli magiczny świat komiksów
Piękny ośrodek Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, otoczony lasami i jeziorami, będzie scenerią poznania najlepszych komiksów na świecie: Marvela i DC. Nie uwierzycie: prawdziwy rozwój komiksów rozpoczął się już w XIX wieku i  obóz będzie okazją do poznania historii ich powstania, a także genezy nazwy „ comics” i śmiesznych dymków.   Poznacie najpopularniejszych bohaterów komiksów poczynając od obdarzonego fantastyczną mocą Peter’a Parkera ze Spiderman’a, poprzez Thora, który jak się dowiecie, nie jest prawdziwie nieśmiertelny, po Kapitana Marvel’a, ziemską kobietę, która otrzymuje nadludzkie moce. W trakcie obozu obejrzycie film „ Captain Marvel”, ze słynną Brie Larson, który zainspiruje was do rozwinięcia wyobraźni:  spróbujecie swoich sił w tworzeniu własnych komiksów pod nadzorem artysty plastyka, który umożliwi wam wykreowanie postaci rodem z filmu. Przygotujecie także stroje do stworzenia swoich komiksowych postaci superbohaterów, które przydadzą się na uroczysty Gala Dinner na zakończenie obozu, oczywiście w  konwencji postaci z komiksów
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie krótki kurs żeglowania prowadzony przez instruktora z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę. Poza tym odbędziecie pieszą wycieczkę, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej, atrakcję turystyczną Szczecinka.

Dwór na Wichrowym Wzgórzu – turnus B
8.07.2019 - 20.07.2019
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.dwor-wichrowewzgorze.pl
cena: 2.690 zł (w ratach: 900 zł + 1.830 zł)

Dwór na Wichrowym Wzgórzu

Most Wanted! czyli jak zdobywano Dziki Zachód
Położony w sercu Sandomierskiej Toskanii w Przybysławicach - w czystej, przepięknej okolicy  Sandomierza, XIX-wieczny Dwór na Wichrowym Wzgórzu zaprasza młodzież na obóz, którego temat jest poważniejszy niż jego sielankowa okolica. Tematem przewodnim turnusu będzie satyra mocno osadzonego w kulturze amerykańskiej gatunku filmowego, zwanego westernem. Więc witajcie na Dzikim Zachodzie! Waszym zadaniem będzie analiza kilku, uznanych przez Was za najlepsze, komedii z rodzaju western i nakręcenie w grupach własnego filmu z tego gatunku. Akcja Waszego filmu rozgrywać się będzie na rozległych „preriach przybysławickich” oraz we własnoręcznie zbudowanym miasteczku westernowym. Temat “Most Wanted” posłuży Wam do analizy i zrozumienia rozwoju demokracji amerykańskiej wraz z jej zaletami i wadami, nie wykluczając poprawek do konstytucji o posiadaniu broni. Fenomen powstania Stanów Zjednoczonych, ekspansja na zachód oraz amerykańskie pojęcie wolności, będzie tematem krótkich rozpraw sądowych, dotyczących bohaterów filmowych, a także dyskusji panelowych. Poza analizą wartości demokracji i kultury amerykańskiej, lektorzy przybliżą Wam różnice fonetyczne i leksykalne pomiędzy językiem brytyjskim i amerykańskim- formalnym i nieformalnym. Kino westernowe stanowi prawdziwą kopalnię amerykanizmów w całym ich kolorowym otoczeniu. W trakcie trwania obozu wybierzecie się na atrakcyjną wycieczkę do Sandomierza i spenetrujecie najbliższe okolice, ale przede wszystkim pojedziecie do zamku Krzyżtopór w Ujeździe, pełnego magii i tajemniczości obiektu, zagubionego wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej, który jest zabytkiem klasy międzynarodowej. Będziecie też korzystać z kąpieli w pobliskim jeziorze ( 4km) – i to W SAMO POŁUDNIE!

 

Pałac Siemczyno – turnus C
23.07.2019 – 5.08.2019
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.palacsiemczyno.pl
cena: 2.790 zł (w ratach: 900 zł + 1.930 zł)

Siemczyno

The Witcher & Other Stories
Zapraszamy Was do spędzenia dwóch tygodni niesamowitych przygód z dreszczykiem wśród murów starego pałacu Henrykowskiego w Siemczyno, w województwie zachodnio-pomorskim. Pałac ten został w XVIII wybudowany z dużym rozmachem przez rodzinę von der Goltz  i wiąże się z nim kilka ciekawych opowieści. Tu, w Heinrichsdorfie, wojsko szwedzkie przekroczyło polską granicę zaczynając tzw. „potop szwedzki” o czym pisze Henryk Sienkiewicz w II części trylogii, Potopie. Trzymają one słuchacza w napięciu, jak u mistrzów opowieści tego gatunku- Edgara Allana Poe czy Arthura Conan Doyle’a. Jednak tym razem groza przemiesza się z fantastyką. Za inspirację posłuży Wam twórczość A. Sapkowskiego - saga o dziejach Wiedźmina, którego świat zamieszkują karły, gnomy, wilkołaki czy wampiry. Na obozie poznacie kilka fragmentów opowieści o Geralcie z Rivii, Cahir, Jaskier, Ciri czy Yennefer i wielu innych.
 Na ich podstawie stworzycie własne etiudy teatralne w barokowej scenerii pałacu i otaczającego go parku. Wykorzystacie w nich też inne postaci ze znanych filmów, gier i powieści A. Sapkowskiego utrzymanych w klimacie grozy i fantastyki. Dodatkowego dreszczyku emocji dostarczy Wam charakteryzacja, do której zapewnimy materiały i przybory!  Techniki teatralne przybliżą Wam aktorzy ze studia teatralnego STA z Poznania, którzy poprowadzą dwudniowe warsztaty teatralne.
A na koniec dnia, wieczorową porą, gdy w wodach pobliskiego jeziora odbiją się Wasze ucharakteryzowane twarze - czy będzie jak w wierszu E. A. Poe „mroczne, we mgle tonące jezioro i las nawiedzany przez duchy“? – przekonacie się sami…
Pobyt uatrakcyjnią liczne wyjazdy nad jezioro do Czaplinka. Na rowerach przejedziecie szlak Henrykowski i odnajdziecie ślady dawnych pokoleń, gdzie teraźniejszość miesza się z historią.  A może któraś ze ścieżek zaprowadzi Was na spotkanie z Wiedźminem?
PROGRAM Summer Camps
Szkoła PROGRAM ( dawniej PROGRAM-Bell) prowadzi obozy i kolonie językowe dla dzieci i młodzieży od 1990 roku w czasie letnich wakacji w Polsce ( lipiec-sierpień). Obozy trwają dwa tygodnie. Co roku odbywa się 6 obozów, w tym 3 dla dzieci młodszych i 3 dla młodzieży w różnych, atrakcyjnych geograficznie i historycznie lokalizacjach, blisko jezior i lasów, wielokrotnie w zamkach i pałacach. Ponadto w czasie trwania obozu odbywają się wycieczki do miejsc ciekawych historycznie czy geograficznie.
Celem obozów jest nauka języka angielskiego w warunkach jak najbardziej przypominających naturalny sposób uczenia się języka obcego poprzez używanie tego języka nie tylko w czasie porannych lekcji, ale poprzez udział w wielu zabawach, grach, warsztatach językowych, czy zawodach sportowych, które nie tylko uczą, ale także są przyjemnością i wymagają od uczestników czynnego udziału i inwencji. Lektorzy muszą wykazać się pomysłowością i dużym zaangażowaniem, a także wiedzą i kreatywnością.
Wszyscy lektorzy, którzy są czynnymi nauczycielami, przechodzą przed rozpoczęciem obozów odpowiednie szkolenie z zakresu programu obozu.

PROGRAM Summer Camps. Kilka faktów i ciekawostek…….
• Ponad 11.500 dzieci i młodzieży wzięło udział w obozach organizowanych przez Szkołę. Pochodzili z Poznania i okolic, Warszawy, Lublina Białegostoku, Zakopanego, Sopotu, Świnoujścia i 300 innych miejscowości w całej Polsce.
• W obozach wielokrotnie uczestniczyły dzieci polskiego pochodzenia mieszkające w Niemczech, Francji, Kanadzie, USA, Szwecji, Luxemburgu czy nawet Australii
• Wielu uczestników jeździ na obozy co roku, rekordziści uczestniczyli w 14 obozach, a aktualnie wyjeżdżają na obozy ich dzieci!!!
• 382 lektorów z Anglii, Szkocji, Irlandii, USA, Indii, Nowej Zelandii, Australii czy Kanady pracowało na obozach językowych PROGRAM do tej pory
• Jeden z lektorów przybył do Polski na rowerze i w ten sam sposób wrócił do kraju. Pochodził z Wielkiej Brytanii
• Dzięki obozom PROGRAM summer camps uczestnicy obozów i lektorzy mieli okazję pływać w Morzu Bałtyckim czy na Mazurach, popłynąć spływem Dunajca, zwiedzić Zakopane i Poronin, wspiąć się na Św. Krzyż, zobaczyć wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zobaczyć nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, nakręcić film na zamku w Rokosowie i wiele innych,
• W zamian lektorzy podzielili się z uczestnikami swoja wiedzą, pasją i umiejętnościami w zakresie: historii, sztuki nowoczesnej, teatru, biologii, fotografii, muzyki, rysunku, filmu czy tańca.

Oferta LATO 2019 - pdf

Offer for themed language camp - summer 2019 - pdf