cambridge

Letnie obozy językowe w Polsce z native speakerami

czyli wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Obozy wyjazdowe ze Szkołą PROGRAM odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do pięcioosobowych.
Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.

Dlaczego obozy językowe PROGRAM (dawniej PROGRAM- Bell )?

Szkoła PROGRAM od wielu lat organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę a dzieciom i młodzieży pozwoli na odkrycie ich talentów.

Pałac Witaszyce – turnus A
23.06.2019 - 6.07.2019
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.palacwitaszyce.com.pl
cena: 2.650 zł (w ratach: 900 zł + 1.790 zł)

Witaszyce

Guardians of the Universe
Pałac w Witaszycach słynie z niesamowitego muzeum Gwiezdnych Wojen i nawet wspomina o nim, w jednej ze swoich powieści, najbardziej poczytny z polskich autorów kryminałów, Remigiusz Mróz.
A w tym roku pałac stanie się scenerią obozu o podboju Galaktyki i jej strażników. W czasie obozu zbudujecie z Lego prawdziwe miasteczko przestworzy i niejeden statek kosmiczny oraz napiszecie scenariusze przedstawień, których inscenizacje zaprezentujecie w pięknej sali kinowej witaszyckiego pałacu. Zainspirowani bohaterami sagi Star Wars odbędziecie wiele potyczek, także na świetlne miecze. Aby dobrze wypaść w roli Strażników i Rycerzy Galaktyki, odbędziecie szkolenie pod okiem wprawnych instruktorów taekwon-do, którzy przygotują was do potyczek i nauczą cierpliwości wymaganej w trakcie nauki wschodnich sztuk walki.
Każda z grup zaprojektuje też i wykona własne logo - technika dowolna – może to być wykonany henną tatuaż lub ornament na obozowej koszulce. A może wpadniecie na jeszcze inny pomysł? Efekty Waszej pracy zaprezentujemy na szkolnym Facebooku.
Na zakończenie obozu, w pięknych salach pałacowych, odbędzie się Bal Kostiumowy w konwencji science fiction, prawdziwy Cosplay Show i uroczyste wręczenie nagród i dyplomów za całokształt pracy i rywalizacji na obozie. Oj, będzie się działo….
W trakcie obozu jedynie jarociński basen pozwoli Wam na chwile wytchnienia, dlatego kilkakrotnie tam się wybierzemy. Pobliski Orlik przyciągnie zainteresowanych piłką nożną. A może rozegracie mecz uczestnicy kontra lektorzy?

Zamek w Tucznie – turnus B
8.07.2019 - 21.07.2019
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.zamek-tuczno.com.pl
cena: 2.790 zł (w ratach: 900 zł + 1.930 zł)

Zamek w Tucznie

A Dragon in the Castle
Do zamku w Tucznie zapraszamy amatorów niesamowitych przygód ze smokiem w tle. Kto nie pamięta Szewczyka Dratewki i jego walki z podwawelskim smokiem? Smoki uwielbiają stare zamczyska a Tuczno jest jednym z nich. Tu rozgrywać się będzie historia z pogranicza baśni i fantastyki. Proponujemy, abyście napisali własny scenariusz takiej baśni, której akcja rozegra się w zamku i w otaczającym go parku. Na ich podstawie nakręcimy filmy i obejrzymy je wspólnie na wielkim ekranie w klimatycznym zamku w Tucznie. Jako tło waszej opowieści posłuży film z serii „How to Train Your Dragon”, którego akcja rozgrywa się w świecie wikingów i dzikich smoków. Poznacie wiele przygód Czkawki, nieustraszonego nastolatka, który zamiast walczyć ze smokami postanawia się z nimi zaprzyjaźnić.
W trakcie obozu stworzycie swoje smoki wzorowane na chińskiej tradycji pod czujnym okiem artysty Przemka Szydłowskiego, a na zakończenie obozu odbędzie się ich parada w zamkowym parku.
W czasie obozu wybierzecie się na wiele pieszych wycieczek nad jezioro odległe o 800 metrów od zamku, gdzie pod opieką ratownika zażyjecie kąpieli wodnych. A może część wątków swoich filmów postanowicie nakręcić w plenerze? Jezioro przed deszczem wygląda tajemniczo i strasznie….

Pałac Siemczyno – turnus C

23.07.2019 – 5.08.2019
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.palacsiemczyno.pl
cena: 2.790 zł (w ratach: 900 zł + 1.930 zł)

Palac Siemczyno

The Mysterious World of Harry Potter and his friends
Tego roku Pałac Siemczyno zamieni się w Hogwarth, gdzie czeka Was wiele mrożących krew w żyłach, tajemniczych przygód. Wnikniecie bowiem w świat magii Harry’ego Pottera i wejdziecie do grona jego przyjaciół obok Hermiony i Rona! Obóz rozpocznie pokaz dwóch filmów o tym nastoletnim czarodzieju, dzięki którym wy Mugole będziecie w stanie poczuć atmosferę tego niezwykłego świata. Usiądziecie w prawdziwej sali kinowej, aby w pełni oddać się nastrojowi tych filmów. Kino w takim otoczeniu przysporzy dreszczyku emocji i na pewno świetnie zmotywuje Was do wykonania doskonałych stylizacji bohaterów rodem z Hogwarth’u. Każdy z was wybierze swój ulubiony kadr kina i za pomocą magicznej różdżki Harry’ego stworzy jego kopię. Weźmiecie udział w Turnieju Trójmagicznym, gdzie zgodnie z starą tradycją dostaniecie 3 zadania, a w związku z nimi odbędziecie wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód.
Następnie, w oparciu o obejrzane filmy, napiszecie scenariusze do krótkich przedstawień, w których będziecie mogli odegrać role przez siebie wybranych bohaterów. Zostaniecie podzieleni na grupy przez Tiarę Przydziału, aby stanowić reprezentacje domów Hogwarth’u: Gryffindor, Slytherin i Ravenclaw. Wasi anglojęzyczni opiekunowie będą służyli pomocą w pisaniu i tworzeniu tych dzieł.
Wspomogą Was również aktorzy ze studia aktorskiego STA z Poznania, którzy poprowadzą dla Was dwudniowe warsztaty aktorskie.
W czasie obozu cała grupa kilkakrotnie wybierze się nad jezioro do Czaplinka, gdzie rozegracie grę w quidditcha oraz na wycieczki rowerowe szlakiem Henrykowskim po przepięknej okolicy, pełnej lasów i jezior, gdzie teraźniejszość łączy się z przeszłością. Wybierzecie się także do Żelisławskiego Zapiecka gdzie czekać będzie na Was wiele atrakcji... w tym pieczenie chleba.

Szczecinek – turnus A
23.06.2019 - 6.07.2019
wiek uczestników: 12 - 17 lat
www.eco. szczecinek.pl
cena: 2.650 zł (w ratach: 900 zł + 1.790 zł)

Szczecinek

What Is the Future of Facebook?
Na obozie w Szczecinku zostaniecie wprowadzeni w świat mediów społecznościowych oraz poznacie jaką moc sprawczą posiadają. Dowiecie się, jaka jest historia ich powstania i kto był „ojcem chrzestnym” pierwszego post’a. Nauczycie się jak prawidłowo formułować wpisy i który portal jest dla was. Może robicie piękne zdjęcia i cieszy Was pokazanie ich znajomym lub wolicie krótkie wpisy i interesują was informacje ze świata? Każdy z Was sam odpowie na to pytanie! W trakcie obozu obejrzycie film The Social Network, po którym odbędziecie debatę nad rolą mediów społecznościowych we współczesnym świecie. Zastanowicie się, co tak naprawdę oznaczają lajki i hejty i jaki mają wpływ na nasze życie. Czy pomagają, czy dezorganizują nam życie? Zastanowicie się, co stanowi o popularności mediów społecznościowych, czemu jedne trwają wiele lat, a inne znikają po dekadzie. Odbędziecie też debatę na temat przyszłości Facebook’a. A może stworzycie własne media i w ten sposób zaistniejecie w sieci? Obejrzycie prawidłowo prowadzone wpisy na firmowych Facebook’ach i dokonacie ich własnej oceny. Pod nadzorem swoich anglojęzycznych nauczycieli sami przygotujecie scenariusze takich kampanii. Doświadczenie na pewno przyda Wam się na studiach czy w pracy. Na koniec, w grupach projektowych, przeprowadzicie ich prezentacje dla wszystkich obozowiczów!
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie krótki kurs żeglowania prowadzony przez instruktora z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę. Poza tym odbędziecie pieszą wycieczkę, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej, atrakcję turystyczną Szczecinka.

Zamek w Tucznie – turnus B
8.07.2019 - 21.07.2019
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.zamek-tuczno.com.pl
cena: 2.790 zł (w ratach: 900 zł + 1.930 zł)

Zamek w Tucznie

Most Wanted!
Położony w pobliżu trzech jezior - Tuczno, Lubiatowo oraz Zamkowe - w czystej, przepięknej okolicy, 5 km na wschód od Drawieńskiego Parku Narodowego, Zamek Tuczno zaprasza młodzież na obóz, którego temat jest poważniejszy niż jego sielankowa okolica. Tematem przewodnim turnusu będzie satyra mocno osadzonego w kulturze amerykańskiej gatunku filmowego, zwanego westernem. Więc witajcie na Dzikim Zachodzie! Waszym zadaniem będzie analiza kilku, uznanych przez Was za najlepsze, komedii z rodzaju western i nakręcenie w grupach własnego filmu z tego gatunku. Akcja Waszego filmu rozgrywać się będzie na rozległych „preriach tuczyńskich” oraz we własnoręcznie zbudowanym miasteczku westernowym. Temat “Most Wanted” posłuży Wam do analizy i zrozumienia rozwoju demokracji amerykańskiej wraz z jej zaletami i wadami, nie wykluczając poprawek do konstytucji o posiadaniu broni. Fenomen powstania Stanów Zjednoczonych, ekspansja na zachód oraz amerykańskie pojęcie wolności, będzie tematem krótkich rozpraw sądowych, dotyczących bohaterów filmowych, a także dyskusji panelowych. Poza analizą wartości demokracji i kultury amerykańskiej, lektorzy przybliżą Wam różnice fonetyczne i leksykalne pomiędzy językiem brytyjskim i amerykańskim- formalnym i nieformalnym. Kino westernowe stanowi prawdziwą kopalnię amerykanizmów w całym ich kolorowym otoczeniu. W trakcie trwania obozu wybierzecie się na atrakcyjny spływ kajakowy malowniczą rzeką Korytnicą, spenetrujecie najbliższe okolice, „Mszary Tuczyńskie” i „Leśne Zdroje”, wszystko wśród nieskażonej przyrody idealnie oddającej realia czasów podboju Dzikiego Zachodu! Będziecie też korzystać z kąpieli w pobliskim Jeziorze Lubiatowskim – i to W SAMO POŁUDNIE!

Pałac Siemczyno – turnus C
23.07.2019 – 5.08.2019
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.palacsiemczyno.pl
cena: 2.790 zł (w ratach: 900 zł + 1.930 zł)

Siemczyno

The Witcher & Other Stories
Zapraszamy Was do spędzenia dwóch tygodni niesamowitych przygód z dreszczykiem wśród murów starego pałacu Henrykowskiego w Siemczyno, w województwie zachodnio-pomorskim. Pałac ten został w XVIII wybudowany przez rodzinę von der Goltz z dużym rozmachem i wiąże się z nim kilka ciekawych opowieści. Tu, w Heinrichsdorfie, wojsko szwedzkie przekroczyło polską granicę zaczynając tzw. „potop szwedzki” o czym pisze Henryk Sienkiewicz w II części trylogii, Potopie. Trzymają one słuchacza w napięciu, jak u mistrzów opowieści tego gatunku- Edgara Allana Poe czy Arthura Conan Doyle’a. Jednak tym razem groza przemiesza się z fantastyką. Za inspirację posłuży Wam twórczość A. Sapkowskiego - saga o dziejach Wiedźmina, którego świat zamieszkują karły, gnomy, wilkołaki czy wampiry. Na obozie poznacie kilka fragmentów opowieści o Geralcie z Rivii, Cahir, Jaskier, Ciri czy Yennefer i wielu innych.
Na ich podstawie stworzycie własne etiudy teatralne w barokowej scenerii pałacu i otaczającego go parku. Wykorzystacie w nich też inne postaci ze znanych filmów, gier i powieści A. Sapkowskiego utrzymanych w klimacie grozy i fantastyki. Dodatkowego dreszczyku emocji dostarczy Wam charakteryzacja, do której zapewnimy materiały i przybory! Techniki teatralne przybliżą Wam aktorzy ze studia teatralnego STA z Poznania, którzy poprowadzą dwudniowe warsztaty teatralne.
A na koniec dnia, wieczorową porą, gdy w wodach pobliskiego jeziora odbiją się Wasze ucharakteryzowane twarze - czy będzie jak w wierszu E. A. Poe „mroczne, we mgle tonące jezioro i las nawiedzany przez duchy“? – przekonacie się sami…
Pobyt uatrakcyjnią liczne wyjazdy nad jezioro do Czaplinka. Na rowerach przejedziecie szlak Henrykowski i odnajdziecie ślady dawnych pokoleń, gdzie teraźniejszość miesza się z historią. A może któraś ze ścieżek zaprowadzi Was na spotkanie z Wiedźminem?


PROGRAM Summer Camps
Szkoła PROGRAM ( dawniej PROGRAM-Bell) prowadzi obozy i kolonie językowe dla dzieci i młodzieży od 1990 roku w czasie letnich wakacji w Polsce ( lipiec-sierpień). Obozy trwają dwa tygodnie. Co roku odbywa się 6 obozów, w tym 3 dla dzieci młodszych i 3 dla młodzieży w różnych, atrakcyjnych geograficznie i historycznie lokalizacjach, blisko jezior i lasów, wielokrotnie w zamkach i pałacach. Ponadto w czasie trwania obozu odbywają się wycieczki do miejsc ciekawych historycznie czy geograficznie.
Celem obozów jest nauka języka angielskiego w warunkach jak najbardziej przypominających naturalny sposób uczenia się języka obcego poprzez używanie tego języka nie tylko w czasie porannych lekcji, ale poprzez udział w wielu zabawach, grach, warsztatach językowych, czy zawodach sportowych, które nie tylko uczą, ale także są przyjemnością i wymagają od uczestników czynnego udziału i inwencji. Lektorzy muszą wykazać się pomysłowością i dużym zaangażowaniem, a także wiedzą i kreatywnością.
Wszyscy lektorzy, którzy są czynnymi nauczycielami, przechodzą przed rozpoczęciem obozów odpowiednie szkolenie z zakresu programu obozu.

PROGRAM Summer Camps. Kilka faktów i ciekawostek…….
• Ponad 11.500 dzieci i młodzieży wzięło udział w obozach organizowanych przez Szkołę. Pochodzili z Poznania i okolic, Warszawy, Lublina Białegostoku, Zakopanego, Sopotu, Świnoujścia i 300 innych miejscowości w całej Polsce.
• W obozach wielokrotnie uczestniczyły dzieci polskiego pochodzenia mieszkające w Niemczech, Francji, Kanadzie, USA, Szwecji, Luxemburgu czy nawet Australii
• Wielu uczestników jeździ na obozy co roku, rekordziści uczestniczyli w 14 obozach, a aktualnie wyjeżdżają na obozy ich dzieci!!!
• 382 lektorów z Anglii, Szkocji, Irlandii, USA, Indii, Nowej Zelandii, Australii czy Kanady pracowało na obozach językowych PROGRAM do tej pory
• Jeden z lektorów przybył do Polski na rowerze i w ten sam sposób wrócił do kraju. Pochodził z Wielkiej Brytanii
• Dzięki obozom PROGRAM summer camps uczestnicy obozów i lektorzy mieli okazję pływać w Morzu Bałtyckim czy na Mazurach, popłynąć spływem Dunajca, zwiedzić Zakopane i Poronin, wspiąć się na Św. Krzyż, zobaczyć wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zobaczyć nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, nakręcić film na zamku w Rokosowie i wiele innych,
• W zamian lektorzy podzielili się z uczestnikami swoja wiedzą, pasją i umiejętnościami w zakresie: historii, sztuki nowoczesnej, teatru, biologii, fotografii, muzyki, rysunku, filmu czy tańca.

Oferta LATO 2019 - pdf