cambridge

Letnie obozy językowe w Polsce z native speakerami 2024

czyli wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Więcej informacji na temat obozów znajdą Państwo poniżej

Obozy wyjazdowe ze Szkołą PROGRAM odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.

Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do czteroosobowych.

Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami

Dlaczego obozy językowe PROGRAM (dawniej PROGRAM- Bell )

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby posmakować życia w anglojęzycznej atmosferze i przez  10 dni rozmawiać wyłącznie po angielsku.
Szkoła PROGRAM od ponad 35 lat – jako pierwsi w Polsce! organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, pochodzący z USA czy Wielkiej Brytanii mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę a dzieciom i młodzieży pozwoli na odkrycie ich talentów.
PROGRAM wart poznania
Nasze kultowe obozy to oferta  „All Inclusive” -  Wszystko w cenie:

Pakiet pozalekcyjny:

Uwaga: Wyjazd do ośrodka i powrót do Poznania klimatyzowanym autokarem, płatne dodatkowo od uczestnika: Szczecinek – 250 zł, Wicie – 300 zł, Lądek Zdrój – 300 zł.

Internetowa gwarancja turystyczna - pdf

Regulamin na obozach językowych Program - pdf

PROSZĘ O WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZACH Z NATIVE SPEAKERAMI


Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek – turnus A
- Brak miejsc
23.06.2024 - 03.07.2024                                                       
wiek uczestników: 9 - 13 lat  
www.eco.szczecinek.pl
cena: 3190,- zł (w ratach: 1250,- zł + 2050,- zł)

Magic and Alchemy at Harry Potter

Will the Heron help the Boy?

W Szczecinku tego lata czeka Was niezwykła przygoda. W malowniczej okolicy szczecineckich jezior i lasów podążycie śladami równie malowniczego, japońskiego filmu anime  „Chłopiec
i Czapla”, nagrodzonego Złotym Globem.
Poznacie niezwykłego chłopca, Mahito Maki, który dorastał w czasach II Wojny Światowej. Pewnego dnia Mahito znajduje starą książkę, która kiedyś należała do jego matki. To właśnie ona przenosi Mahito do niezwykłego, magicznego świata, gdzie towarzyszy mu mówiąca czapla. Jest to świat na pograniczu snu i jawy i właśnie tam, w otoczeniu wspaniałej, baśniowej przyrody, jego życie zaczyna się na nowo.
Na obozie będziecie towarzyszyć chłopcu w jego przygodach i drodze do przyjaźni z czaplą. Swoje przygody nakręcicie w epizodach na taśmę filmową. Zamienicie się w prawdziwych poszukiwaczy przygód: zajmiecie się nabywaniem wprawy w walkach, odnajdywaniu tropów czy omijaniu zasadzek. Wasze przygody będziecie mogli utrwalić w formie prac rysunkowych w stylu manga. Pomoże Wam w tym profesjonalny artysta-plastyk, który poprowadzi dla Was warsztaty rysunkowe!
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie krótki kurs żeglowania, prowadzony przez instruktorów z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę. Na obozie nie zabraknie też klasycznych zabaw kolonijnych jak: ognisko z pieczeniem kiełbasek, podchody, zajęcia sportowe. Poza tym odbędziecie pieszą wycieczkę, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej.

PROSZĘ O WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZACH Z NATIVE SPEAKERAMI

Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek– turnus A - Brak miejsc
23.06.2024 - 03.07.2024                                                                                                          
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.eco.szczecinek.pl
cena: 3.190 zł (w ratach: 1250,- zł + 2050,- zł)

A Mirror Image of American Mafia

Mysterious Life of Whales.

Jeśli należycie do grona osób kreatywnych, o szczególnej wyobraźni, zapraszamy Was na obóz
w przyrodniczej konwencji do pięknego ośrodka w Szczecinku. Ekologiczny Ośrodek Rewitalizacji Jezior jest najlepszym miejscem do rozważań o pięknie i ochronie przyrody.
Tematem przewodnim turnusu będzie film „Pieśni Wielorybów”. Jest on nietypowym filmem przyrodniczym, ze względu na formę przekazu, która wyróżnia go na tle pozostałych. Ukazuje podwodne życie mieszkańców oceanów, skupiając się przede wszystkim na wielorybach, których pieśni są motywem przewodnim filmu.
Obejrzycie fragmenty ,,Pieśni Wielorybów”, jak i innych filmów przyrodniczych, między innymi autorstwa Davida Attenborough, które pokazują piękne życie przyrody na naszej planecie.
W oparciu o obejrzane filmy, napiszecie scenariusze do krótkich przedstawień, obrazujących życie na naszej planecie, w których będziecie mogli odegrać role wybranych przez siebie bohaterów.
Zdjęcia do filmów pomoże stworzyć Wam mistrzyni czarno-białej fotografii, która poprowadzi też dla Was warsztaty. A na zakończenie odbędzie się uroczysty Gala Dinner, oczywiście w konwencji przyrodniczej.
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie kilkudniowy kurs żeglowania prowadzony przez instruktorów z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym
na Mysią Wyspę. Odbędziecie również wiele pieszych wycieczek, zwiedzając piękny Szczecinek
czy jeżdżąc rowerami dookoła jeziora Trzęsiecko. Podczas eksploracji obejrzycie ciekawe bunkry
z czasów II Wojny Światowej. Na obozie nie zabraknie też popularnych atrakcji obozowych, jak pieczenie kiełbasek przy ognisku, podchody czy zajęcia sportowe.

PROSZĘ O WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZACH Z NATIVE SPEAKERAMI

Ośrodek Kolonijny „Diuna” w Wiciu, koło Darłowa – turnus B
11.07.2024 – 20.07.2024                                                                  
wiek uczestników: 11 - 16 lat, podział na grupy wiekowe 11-13 oraz 13-16 lat
www.mojadiuna.pl/diuna-wicie
cena: 3.190 zł (w ratach: 1250,- zł + 2050,- zł)

Meet Robin Hood and his Brave Companions!

Willy Wonka , czyli Who Likes Chocolate?

Obóz w Wiciu, 300 m od morza i pięknej jak z obrazka plaży Wicia zapewni mnóstwo atrakcji wakacyjnych oraz pozwoli Wam na przeżycie angielskiej przygody w oparciu o film Willy Wonka
i Fabryka Czekolady, wyreżyserowany na podstawie prozy Roalda Dahla.
Film, w który będziecie mieli okazję zagłębić się na obozie, zabierze was w świat pełnych fantazji przygód Willy’ego Wonka, który chce stać na czele czekoladowego imperium. Tak się jednak składa, że droga do spełnienia marzeń wiedzie przez pasmo gorzkich porażek i niefortunnych zbiegów okoliczności. Na szczęście z pomocą przyjaciół nawet takie przeszkody nie są straszne.
Pomożecie Willy’emu spełnić jego marzenie, a przy okazji sami nauczycie się sporo o produkcji czekolady i własnoręcznie stworzycie czekoladowe dzieła sztuki na czekoladowych warsztatach! Ponadto na podstawie filmu stworzycie własne mini etiudy filmowe, pomagając Willy’emu uporać się ze śmiesznym i przebiegłym Umpa Lumpa. Będzie trochę śmiesznie i trochę strasznie,
a niejeden z was uroni łezkę kibicując Willy’emu w jego poczynaniach.
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będą kąpiele w morzu pod nadzorem ratownika, zwiedzanie Motylarni, Muzeum Bursztynu oraz latarni morskiej czy wycieczka do Ustki. Może wybierzecie się też na poszukiwanie bursztynów na pobliskiej plaży – i to o czwartej nad ranem!
Na obozie nie zabraknie też atrakcji typowo obozowych, jak pieczenie kiełbasek przy ognisku, podchody czy zajęcia sportowe. A wszystko pod nadzorem anglojęzycznych opiekunów.

PROSZĘ O WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZACH Z NATIVE SPEAKERAMI


Hotel Geovita w Lądku Zdroju – turnus C
01.08.2023 – 11.08.2023
Wiek uczestników: 11-16 lat, podział na grupy wiekowe 11-13 oraz 13-16 lat                                                
www.geovita.pl/ladekzdroj
cena: cena: 3.190,- zł (w ratach: 1250,- zł + 2050,- zł)

Mystery of the Szczecinek Lake!

The Adventures of Sherlock Homes - Lądek Zdrój, Turnus C  

Na obozie w Lądku Zdroju, w pięknym hotelu Geovita przeżyjecie w tym roku moc niezapomnianych przygód, podążając śladami tajemniczego Sherlocka Holmesa. Detektyw, razem ze swoim wiernym przyjacielem, dr Watsonem, rozwiązują najbardziej zawiłe tajemnice w tętniącym życiem Londynie, który chwilowo został przeniesiony wakacyjnie do Lądka Zdroju. Ich przygody, które staną się waszymi, są niczym gra detektywistyczna, pełna dreszczyków emocji i niespodzianek, ale zawsze kończąca się sprawiedliwe i satysfakcjonująco.
W oparciu o fragmenty serii opowiadań i kultowego serialu, uczestnicy napiszą scenariusze do krótkich przedstawień lub etiudy filmowe, w których będą mogli odegrać role wybranych przez siebie bohaterów i od początku do końca rozwiązać zagadkę, albo zaplanować zbrodnię doskonałą.

Poza rozwojem kreatywności , sztuki logicznego myślenia i umiejętności wyciągania wniosków,  uczestnicy obozu wezmą udział w warsztatach charakteryzatorskich, podczas których poznają tajniki sztuki zmiany tożsamości  oraz kamuflażu.

Na zakończenie odbędzie się uroczysty Gala Dinner, oczywiście w konwencji detektywistycznej!
Poza produkcją artystyczną, znajdzie się okazja do uprawiania sportów, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, kąpiele w pobliskim basenie w Lądku, wycieczki w Sudety (szlakiem przemytników złota!) oraz wycieczka do tajemniczego Muzeum Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie zobaczycie słynne laboratorium J. Scharfenberga, który wynalazł arszenik, a także zwiedziecie skarbiec oraz Sztolnię Gertrudy. Udacie się na wycieczkę do Lądka Zdroju z jego przepięknym rynkiem, zdrojem Św. Wojciecha i Arboretum, a wszystkie atrakcje pod opieką lokalnego przewodnika.

PROSZĘ O WIĘCEJ INFORMACJI O OBOZACH Z NATIVE SPEAKERAMI

Będzie się działo! 11 dni swobodnej konwersacji z native speakerami, czyli blisko 90 godzin zanurzenia w języku angielskim.


PROGRAM Summer Camps
Szkoła PROGRAM (dawniej PROGRAM-Bell) prowadzi obozy i kolonie językowe dla dzieci i młodzieży od 1990 roku w czasie letnich wakacji w Polsce (lipiec-sierpień). Co roku obozy odbywają się w różnych, atrakcyjnych geograficznie i historycznie lokalizacjach, blisko jezior i lasów, w ośrodkach, które osobiście sprawdzają organizatorzy, a które zawsze posiadają aktualna opinię Komendanta Straży Pożarnej, dzięki czemu bezpieczeństwo jest nam zagwarantowane. Ponadto w czasie trwania obozu odbywają się wycieczki do miejsc ciekawych historycznie czy geograficznie.
Celem obozów jest nauka języka angielskiego w warunkach jak najbardziej przypominających naturalny sposób uczenia się języka obcego poprzez używanie tego języka nie tylko w czasie porannych lekcji, ale poprzez udział w wielu zabawach, grach, warsztatach językowych, czy zawodach sportowych, które nie tylko uczą, ale także są przyjemnością i wymagają od uczestników czynnego udziału i inwencji. Lektorzy muszą wykazać się pomysłowością i dużym zaangażowaniem, a także wiedzą i kreatywnością.
Wszyscy lektorzy, którzy są czynnymi nauczycielami, przechodzą przed rozpoczęciem obozów odpowiednie szkolenie z zakresu programu obozu oraz posiadają odpowiednie uprawnienia wychowawczo-kierownicze.

PROGRAM Summer Camps. Kilka faktów i ciekawostek…….
• Ponad 12.500 dzieci i młodzieży wzięło udział w obozach organizowanych przez Szkołę. Pochodzili z Poznania i okolic, Warszawy, Lublina, Białegostoku, Zakopanego, Sopotu, Świnoujścia i 300 innych miejscowości w całej Polsce.
• W obozach wielokrotnie uczestniczyły dzieci polskiego pochodzenia mieszkające w Niemczech, Francji, Kanadzie, USA, Szwecji, Luxemburgu czy nawet Australii.
• Wielu uczestników jeździ na obozy co roku, rekordziści uczestniczyli w 14 obozach, a aktualnie wyjeżdżają na obozy ich dzieci!
• 382 lektorów z Anglii, Szkocji, Irlandii, USA, Indii, Nowej Zelandii, Australii czy Kanady pracowało na obozach językowych PROGRAM.
• Jeden z lektorów przybył do Polski na rowerze i w ten sam sposób wrócił do kraju. Pochodził z Wielkiej Brytanii.
• Dzięki obozom PROGRAM uczestnicy obozów i lektorzy mieli okazję pływać w Morzu Bałtyckim czy na Mazurach, popłynąć spływem Dunajca, zwiedzić Zakopane i Poronin, wspiąć się na Św. Krzyż, zobaczyć wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zobaczyć nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, nakręcić film na zamku w Rokosowie i wiele innych.
• W zamian lektorzy podzielili się z uczestnikami swoja wiedzą, pasją i umiejętnościami w zakresie: historii, sztuki nowoczesnej, teatru, biologii, fotografii, muzyki, rysunku, filmu czy tańca.

POBIERZ OFERTĘ OBOZÓW JĘZYKOWYCH - LATO 2024 - PDF

 


ZADZWOŃ 501-458-181