Obozy językowe z native speakerami

PROGRAM Summer Camps

Szkoła PROGRAM ( dawniej PROGRAM-Bell) prowadzi  obozy językowe dla dzieci i młodzieży  od 1990 roku w czasie letnich  wakacji w Polsce ( lipiec-sierpień). Obozy trwają dwa tygodnie.
Co roku odbywa się 6 obozów, w tym 3 dla dzieci młodszych i 3 dla młodzieży w różnych , atrakcyjnych geograficznie i historycznie  lokalizacjach w odległości 65-300 km od Poznania, takich jak: Marina w Bornem Sulinowie, zamku Książ koło Wałbrzycha, zamku w Rokosowie czy Bukowym Dworku w Łagowie.
Wszystkie ośrodki znajdują się w pięknych lokalizacjach, blisko jezior i lasów, wielokrotnie w zamkach i pałacach.
Celem obozów jest nauka języka angielskiego w warunkach jak najbardziej przypominających   naturalny sposób uczenia się języka obcego poprzez używanie tego języka nie tylko w czasie porannych lekcji, ale poprzez udział w wielu zabawach, grach, warsztatach językowych, czy zawodach sportowych, które nie tylko uczą, ale także są przyjemnością i wymagają od uczestników czynnego udziału i inwencji. Lektorzy muszą wykazać się pomysłowością i dużym zaangażowaniem, a także wiedzą i kreatywnością.
Ponadto w czasie trwania obozu odbywają się wycieczki do miejsc ciekawych historycznie czy geograficznie, takich jak: Międzyrzecki Rejon Umocniony, Muzeum Parowozów w Wolsztynie, Muzeum Straży Pożarnej w Rakoniewicach, zwiedzanie zamku Książ oraz okolicy, w tym podziemnych sztolni, zamku Drahim w Szczecinku czy Malborka.
Wszyscy lektorzy, którzy są czynnymi nauczycielami, przechodzą przed rozpoczęciem obozów odpowiednie szkolenie za zakresu programu obozu.

PROGRAM Summer Camps. Kilka faktów I ciekawostek…….