cambridge

Letnie obozy językowe w Polsce z native speakerami

czyli wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

bon turystyczny

Obozy wyjazdowe ze Szkołą PROGRAM odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do czteroosobowych.
Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.

Dlaczego obozy językowe PROGRAM (dawniej PROGRAM- Bell )?

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby posmakować życia w anglojęzycznej atmosferze i przez dwa tygodnie rozmawiać wyłącznie po angielsku.

Szkoła Języków Obcych Program Sp. z o. o. KRS nr 0000064609, dalej zwana Szkołą PROGRAM od ponad 30 lat – jako pierwsza w Polsce! organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę a dzieciom i młodzieży pozwoli na odkrycie ich talentów.

                                                PROGRAM wart poznania
                        Nasze kultowe obozy to oferta  „All Inclusive” -  Wszystko w cenie

           

Pakiet pozalekcyjny:
Uwaga:Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu pozalekcyjnego obozu w  celu realizacji wytycznych dotyczących bezpieczeństwa uczestników obozu w kontekście Covid-19, np. zajęcia z instruktorem WF zamiast wycieczek.

Uwaga: Wyjazd do ośrodka i powrót do Poznania klimatyzowanym autokarem, płatne dodatkowo 120,-zł od uczestnika.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w obozie, w tym warunki rezygnacji oraz warunki świadczenia przez Szkołę PROGRAM, znajdziecie Państwo w umowie dotyczącej udziału w obozie oraz w Regulaminie Obozu i Karcie Zgłoszenia Uczestnika. Wymogi informacyjne dla uczestników imprezy turystycznej zawarte są w § 16 umowy. Prosimy przed podpisaniem zapoznać się z treścią umowy i zawartych w niej informacji oraz z treścią Karty Zgłoszenia Uczestnika i Regulaminu Obozu.

Internetowa gwarancja turystyczna - pdf


Marina Borne Sulinowo – turnus A
27.06.2021 - 10.07.2021
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.bornemarina.pl
cena: 2.990 zł (w ratach: 990,- zł + 2050,- zł)

Kung Fu Panda

We are the Champions or Kung Fu Panda saves Marina from Destruction
Witajcie w Marinie młodzi sportowcy i nieustraszeni wojownicy walk Wschodu! Czy jesteście w pełni sił, aby wziąć udział w rozgrywkach w piłkę, zajęciach taekwondo, aikido czy zawodach pływackich?

Na obozie dostaniecie się w prawdziwy wir przygód sportowych, a także przeżyjecie niejedną śmieszną  przygodę przy okazji tworzenia epizodów filmowych na bazie projekcji Kung Fu Panda. Po, bohater filmu, mieszkaniec ośrodka Marina, dowiedział się właśnie, że został wybrany do ocalenia ośrodka i jego mieszkańców od zagłady. Niestety nie należy on do najsilniejszych i najlepiej zorganizowanych misiów, dlatego marzy i śni o osiągnięciu mistrzostwa w sztukach walk Wschodu i Wy mu w tym pomożecie! Razem dokonacie przemiany  Misia Pandy w wojownika walk Wschodu. Zderzycie się z niebezpieczeństwami, które stwarzają wrogowie Po i przy Waszej pomocy wstąpi w niego nowa siła,  która pomoże mu zmierzyć się z przeciwnikiem. Waszym zadaniem będzie wsparcie dla dzielnego Misia i Wy też podczas wielu zawodów, rozgrywek i turniejów nabierać będziecie sprawności fizycznej, a przy tym doskonale się bawić. Przy okazji poznacie tajniki wielu gier anglosaskich, takich jak rounders czy baseball.

W trakcie obozu, w przerwach między tworzeniem epizodów filmowych, będziecie  ćwiczyć i doskonalić techniki walk Wschodu pod okiem wyszkolonych instruktorów, a na zakończenie szkolenia przygotujecie pokaz swoich nowo zdobytych umiejętności adeptów sztuki walki w otaczającym ośrodek parku.

Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będą kąpiele w jeziorze przylegającym do ośrodka, a także wyprawa na Mysią Wyspę. Poza tym zorganizujemy Wam szereg zajęć sportowo- rekreacyjnych na świeżym powietrzu pod nadzorem instruktora WF.

Marina Borne Sulinowo – turnus A
27.06.2021 - 10.07.2021
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.bornemarina.pl
cena: 2.990 zł (w ratach: 990,- zł + 2050,- zł)

The Spy who Loved Me

The Spy who Loved Me
Piękny ośrodek Marina w Bornem Sulinowie, położony 100 metrów od plaży i otoczony lasami i jeziorami, będzie scenerią żywej akcji szpiegowskiej i rozgrywek pomiędzy agentami dwóch wywiadów.
W tajemniczy sposób giną łodzie podwodne, rosyjska i brytyjska, co powoduje duże poruszenie wśród rządów obu krajów. Rosjanie reagują natychmiast i wysyłają swoją agentkę Triple X – Anyę Amasovą. Brytyjczycy angażują swojego najlepszego agenta , oznaczonego symbolem 007. Jest nim oczywiście James Bond.

Nasz obóz rozwinie się wokół niezwykłej, niebezpiecznej i pełnej niespodzianek współpracy tych dwojga. Jak sugeruje tytuł obozu, nie obędzie się też bez wątku miłosnego opowieści. Oprócz wspaniałych przygód na planie filmowym, odbędziecie też niesamowitą wyprawę do poradzieckiego miasta widmo Kłomino, oczywiście pod opieką przewodnika.

Każda z grupa na obozie napisze własny, niepowtarzalny scenariusz do filmu „ The Spy who Loved me”. Następnie wykona oryginalną scenografię. Nie można przy tym zapomnieć też o odpowiedniej muzyce. Na obozie zorganizujecie otwartą dyskusję nt tematów genezy powstania filmów o agencie 007, odtwórcach głównej roli oraz autora powieści o Jamesie Bondzie Iana Fleminga. A czy wiecie, że jeden z bohaterów filmów ma polskie korzenie? Kto, tego dowiecie się na obozie. Zdobyte informacje i słownictwo sprawdzimy przy pomocy quizu jeopardy.
Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będą kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę i do wspomnianego wcześniej Kłomino.
Poza tym zorganizujemy Wam szereg zajęć sportowo- rekreacyjnych na świeżym powietrzu pod nadzorem instruktora WF.

Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek– turnus B
11.07.2021 – 24.07.2021
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.eco.szczecinek.pl
cena: 2.990 zł (w ratach: 990 zł + 2.050 zł)

The Chronicles of Narnia

The Chronicles of Narnia in the mysterious Szczecinek wardrobe.
Welcome to the world of mystery and fantasy in Szczecinek! W otoczeniu pięknego, starego parku nad malowniczym jeziorem przeżyjecie niesamowitą przygodę, stając się częścią sagi C.S. Lewis’a – The Chronicles of Narnia. W zakamarkach szczecineckiego ośrodka znajduje się mnóstwo starych szaf. Czy któraś z nich okaże się być tą magiczną? Czy po przejściu przez nią znajdziecie się w cudownym świecie faunów, niezwykłych zwierząt i czarownic? Bez wątpienia.
Kiedyś czarownica Jadis rzuciła klątwę wiecznej zimy na tę krainę. Tymczasem Wy, wspólnie z Lucy, Edmundem, Susan i Peter’em przeżyjecie nieprawdopodobne przygody, gdy już znajdziecie się w Narnii, krainie za jedną ze starych szaf.

Na obozie przeżyjecie niezwykłą przygodę, aby potem ją sfilmować i stworzyć do niej wspaniałą muzykę. Niech zabrzmi ona jak zimne sople lodu z Narnii, jak odgłosy walki czarownicy z lwem Aslanem, a także jak…skrzypienie starej szafy. Każda z trzech grup projektowych użyje zrobionych przez siebie instrumentów, a także przywiezionych przez siebie fletów, gitar czy skrzypiec. Poza uroczystym wieczorem filmowym, zorganizujemy niezwykły koncert Narnia 2021, a muzyka nieść się będzie aż na drugą stronę jeziora.

Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie krótki kurs żeglowania prowadzony przez instruktorów z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę. Poza tym odbędziecie pieszą wycieczkę, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej.


Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek– turnus B

11.07.2021 - 24.07.2021
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.eco.szczecinek.pl
ena: 2.990 zł (w ratach: 990 zł + 2.050 zł)

How to Become a Millionaire

How to Become a Millionaire or the Glamour of the 5th Avenue
Któż z nas nie marzy o fortunie i niekończących się możliwościach finansowych? Takiego wyzwania na naszych obozach jeszcze nie było! Historia pokazuje, że imperia milionerów zostały zbudowane w oparciu o kreatywność i ciężką pracę. Wielu milionerów zaczynało z rewelacyjnym pomysłem i zaledwie paroma groszami w kieszeni.

Obóz w Szczecinku jest dla tych, którzy posiadają wiarę zarówno w swoje siły, jak i w swoje pomysły. How to become a millionaire? jest jednocześnie wakacyjnym szkoleniem z przymrużeniem oka, gdzie rozwiniecie swoje biznesowe umiejętności, założycie własną firmę, rozpoczniecie wytwarzanie i sprzedaż Waszych wyrobów. Aby zapoznać Was z tematem pokażemy  kilka epizodów z angielskiego programu Dragons’ Den. Będziecie musieli przekonać jurorów, czy warto zainwestować pieniądze w Wasz biznes.

Następnie Waszym zadaniem będzie nadać Waszym produktom chwytliwe nazwy, stworzyć atrakcyjne opakowania oraz wymyślić dla nich odpowiednią reklamę, poprzedzoną badaniem rynku. Przeprowadzicie wywiady między sobą i na ich podstawie stworzycie reklamę radiową (muzyczną) oraz telewizyjną (video clip). Nie zapomnijcie też o plakatach i billboardach! Pracować będziecie w grupach, a efekty Waszej pracy zostaną ocenione przez lokalnych biznesmenów, chwilowo zatrudnionych na obozie w charakterze nauczycieli.

Tematem przewodnim turnusu będzie produkcja kosmetyków. Pod okiem zawodowego chemika nauczycie się sami wytwarzać pachnące mydło, cienie do powiek czy kremy. Wszystko to wydarzy się w specjalnie stworzonym laboratorium. A na zakończenie odbędzie się uroczysty Gala Dinner, gdzie zaprezentujecie swoje wyroby!

W czasie turnusu będzie też okazja do kąpieli w pobliskim jeziorze, wycieczka rowerem wodnym na Mysią Wyspę, przejażdżki rowerowe po okolicy i kurs żeglarski organizowany przez instruktorów z  ośrodka. A także zwiedzanie bunkrów z II wojny światowej.


Pałac Siemczyno – turnus C

26.07.2021 – 8.08.2021
wiek uczestników: 8 - 13 lat
www.palacsiemczyno.pl
cena: 2.990 zł (w ratach: 990 zł + 2.050 zł)

Roztańczony pałac Aladyna

Roztańczony pałac Aladyna
Tego roku Pałac Siemczyno zamieni się w roztańczony pałac Aladyna. Aladyn to uroczy rozrabiaka, którego domem są ulice miasta Agrabah. Pragnie porzucić życie drobnego złodziejaszka, ponieważ wierzy, że został stworzony do wyższych celów. Na drugim krańcu miasta księżniczka Jasmina, córka Sułtana, żyje swoimi marzeniami. Sułtan szuka dla niej odpowiedniego męża. Aladyn przychodzi jej z pomocą, gdy przypadkowo spotykają się na targowisku. Od tego spotkania zaczyna się jego nowe życie: przypadkowo w jego ręce trafia lampa oliwna, zakochuje się w Jasminie, a zamknięty w butelce Dżin zostaje uwolniony. Dżin, grany przez Willa Smith’a, to kolorowa postać nie z tego świata. Jasmina i Aladyn wyruszają w pasjonującą i niebezpieczną podróż. Czy dobrze się  skończy?

Wy mu w tym pomożecie! Aladyn odzyska dzięki wam humor i odwagę. Zainspirowani filmem Aladyn, zamienicie pałac w Siemczyno w roztańczony musical i poczujecie atmosferę bajkowego pałacu Sułtana. Wspaniałe stroje jak z księgi Szeherezady zainspirują Was do stworzenia bajkowego widowiska, gdzie taniec będzie na pierwszym planie i w którym będziecie mogli odegrać role wybranych przez siebie bohaterów. Wasi anglojęzyczni opiekunowie będą służyli pomocą w tworzeniu tego dzieła.
Wspomogą Was również młodzi aktorzy ze  Społecznej Jedynki z Poznania, którzy poprowadzą dwudniowe warsztaty aktorsko-muzyczne i przy ich pomocy stworzycie to wspaniale widowisko związane tematycznie z obejrzanym filmem.

Nabierzecie oddechu w czasie kilkakrotnych wypraw kąpielowych nad jezioro do Czaplinka oraz wycieczek rowerowych po przepięknej okolicy, pełnej lasów i jezior. A może spotkacie którąś z zabawnych postaci z filmu?


Pałac Siemczyno – turnus C
26.07.2021 – 8.08.2021
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.palacsiemczyno.pl
cena: 2.990 zł (w ratach: 990 zł + 2050 zł)

The Castle of Horrors

The Castle of Horrors
Zapraszamy Was do spędzenia dwóch tygodni niesamowitych przygód z dreszczykiem wśród murów starego pałacu w Siemczyno w województwie zachodnio-pomorskim. Pałac ten należał kiedyś do rodu von der Goltz i wiąże się z nim kilka strasznych opowieści. Trzymają one słuchacza w napięciu, jak u mistrzów opowieści tego gatunku- Edgara Allana Poe, Arthura Conana Doyle czy Oskara Wilde’a. Nie wiecie kim są? Nie obawiajcie się, na obozie poznacie kilka opowiadań tych autorów i odbicie, jakie znalazły one w filmografii amerykańskiej. Za inspirację posłużą między innymi: „The Fall of the House of Usher” wg Allana E.Poe, „The Canterville Ghost” wg Oscara Wilde`a oraz “The Hound of the Baskervilles” wg Arthura C. Doyle. Na ich podstawie stworzycie własne etiudy teatralne w gotyckiej scenerii zamku i otaczającego go parku. Wykorzystacie w nich też i inne postaci ze znanych filmów i opowieści utrzymanych w klimacie grozy. Dodatkowym dreszczykiem emocji będzie charakteryzacja, do której zapewnimy Wam materiały i przybory!

Techniki teatralne przybliżą Wam młodzi aktorzy ze Społecznej Jedynki z Poznania, którzy poprowadzą dwudniowe warsztaty, ćwicząc z wami emisję głosu, pracę z ciałem czy ujawniając wasze możliwości charakteryzatorskie.
W czasie pobytu na turnusie odbędziecie wiele wypadów nad jezioro do Czaplinka zwiedzając jednocześnie to stare, historyczne miasteczko.
Pojedziecie też na wycieczkę do Drawska Pomorskiego i odwiedzicie ruiny zamku Drahim. 
PROGRAM Summer Camps
Szkoła PROGRAM ( dawniej PROGRAM-Bell) prowadzi obozy i kolonie językowe dla dzieci i młodzieży od 1990 roku w czasie letnich wakacji w Polsce ( lipiec-sierpień). Obozy trwają dwa tygodnie. Co roku odbywa się 6 obozów, w tym 3 dla dzieci młodszych i 3 dla młodzieży w różnych, atrakcyjnych geograficznie i historycznie lokalizacjach, blisko jezior i lasów, wielokrotnie w zamkach i pałacach. Ponadto w czasie trwania obozu odbywają się wycieczki do miejsc ciekawych historycznie czy geograficznie.
Celem obozów jest nauka języka angielskiego w warunkach jak najbardziej przypominających naturalny sposób uczenia się języka obcego poprzez używanie tego języka nie tylko w czasie porannych lekcji, ale poprzez udział w wielu zabawach, grach, warsztatach językowych, czy zawodach sportowych, które nie tylko uczą, ale także są przyjemnością i wymagają od uczestników czynnego udziału i inwencji. Lektorzy muszą wykazać się pomysłowością i dużym zaangażowaniem, a także wiedzą i kreatywnością.
Wszyscy lektorzy, którzy są czynnymi nauczycielami, przechodzą przed rozpoczęciem obozów odpowiednie szkolenie z zakresu programu obozu.

PROGRAM Summer Camps. Kilka faktów i ciekawostek…….
• Ponad 11.500 dzieci i młodzieży wzięło udział w obozach organizowanych przez Szkołę. Pochodzili z Poznania i okolic, Warszawy, Lublina Białegostoku, Zakopanego, Sopotu, Świnoujścia i 300 innych miejscowości w całej Polsce.
• W obozach wielokrotnie uczestniczyły dzieci polskiego pochodzenia mieszkające w Niemczech, Francji, Kanadzie, USA, Szwecji, Luxemburgu czy nawet Australii
• Wielu uczestników jeździ na obozy co roku, rekordziści uczestniczyli w 14 obozach, a aktualnie wyjeżdżają na obozy ich dzieci!!!
• 382 lektorów z Anglii, Szkocji, Irlandii, USA, Indii, Nowej Zelandii, Australii czy Kanady pracowało na obozach językowych PROGRAM do tej pory
• Jeden z lektorów przybył do Polski na rowerze i w ten sam sposób wrócił do kraju. Pochodził z Wielkiej Brytanii
• Dzięki obozom PROGRAM summer camps uczestnicy obozów i lektorzy mieli okazję pływać w Morzu Bałtyckim czy na Mazurach, popłynąć spływem Dunajca, zwiedzić Zakopane i Poronin, wspiąć się na Św. Krzyż, zobaczyć wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zobaczyć nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, nakręcić film na zamku w Rokosowie i wiele innych,
• W zamian lektorzy podzielili się z uczestnikami swoja wiedzą, pasją i umiejętnościami w zakresie: historii, sztuki nowoczesnej, teatru, biologii, fotografii, muzyki, rysunku, filmu czy tańca.

Oferta LATO 2021 - pdf

Offer for themed language camp - summer 2021 - pdf