cambridge

Letnie obozy językowe w Polsce z native speakerami

czyli wakacje w miejscach pięknych i bezpiecznych.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami

bon turystyczny

Obozy wyjazdowe ze Szkołą PROGRAM odbywają się w pięknych, często zabytkowych budynkach i w scenerii wspaniałej przyrody. Takie otoczenie stymuluje kreatywność u dzieci i młodzieży.
Wszystkie miejsca, które Państwu proponujemy, posiadają bardzo dobry standard zakwaterowania. Są to pokoje z łazienkami, od dwu do czteroosobowych.
Wszystkie ośrodki znajdują się w otoczeniu parków, co skutecznie chroni przed hałasem i ruchem ulicznym. Każde miejsce może pochwalić się bardzo smacznym jedzeniem, które będzie serwowane uczestnikom naszych obozów.

                                      Dlaczego obozy językowe PROGRAM (dawniej PROGRAM- Bell )?

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby posmakować życia w anglojęzycznej atmosferze i przez blisko dwa tygodnie rozmawiać wyłącznie po angielsku.
Szkoła PROGRAM od ponad 34 lat – jako pierwsi w Polsce! organizuje tematyczne obozy językowe z udziałem lektorów anglojęzycznych (native speakers). Naturalna metoda nauki języka angielskiego przez nawiązanie kontaktu na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nasi nauczyciele, rodem z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie wzbogaci letnie kolonie organizowane przez naszą szkołę a dzieciom i młodzieży pozwoli na odkrycie ich talentów.
                                                PROGRAM wart poznania
                        Nasze kultowe obozy to oferta  „All Inclusive” -  Wszystko w cenie:

Pakiet pozalekcyjny:
Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu pozalekcyjnego obozu w  celu realizacji wytycznych dotyczących bezpieczeństwa uczestników obozu w kontekście Covid-19, np. zajęcia z instruktorem WF zamiast wycieczek, jeśli taka będzie potrzeba.

Uwaga: Wyjazd do ośrodka i powrót do Poznania klimatyzowanym autokarem, płatne dodatkowo 180,-zł od uczestnika. Przy wyjeździe do Lądka Zdroju opłata wynosi 220,-zł od uczestnika.


Internetowa gwarancja turystyczna - pdf

Regulamin na obozach językowych Program - pdf


Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek – turnus A

26.06.2022 - 07.07.2022                                                       
wiek uczestników: 8 - 13 lat  
www.eco.szczecinek.pl
cena: 3.150 zł (w ratach: 1150,- zł + 2050,- zł)

Magic and Alchemy at Harry Potter

Magic and Alchemy at Harry Potter’s Laboratory

W Szczecinku tego lata czeka Was niezwykłe przeżycie. Będziecie mieli okazję poznać sekret magii Harry Pottera! Przybędzie do Was utalentowana asystentka alchemików, która na co dzień prowadzi zajęcia z dziećmi i przeprowadza z nimi różne ciekawe doświadczenia chemiczne. Asystentka profesora Snape’a wprowadzi Was do laboratorium alchemicznego, które w nowoczesnych czasach służy Harry’emu Potterowi, a wywodzi się z czasów Wielkiego Czarownika Merlina! Poznacie największe sekrety magii i chemii oraz przeprowadzicie wiele ciekawych doświadczeń i testów. Dlatego też prosimy o przywiezienie własnych kitli lub fartuchów. Na miejscu wyposażymy Was w specjalne, magiczne okulary do przeprowadzania eksperymentów. Przy okazji pracy w laboratorium poznacie bardzo dużo angielskich słówek z dziedziny chemii i magii! Wyniki swojej pracy uwiecznicie w krótkich epizodach filmowych, wzorowanych na podstawie powieści o Harrym Potterze.

Pobyt w uroczym Szczecinku to oczywiście czas relaksu. Będziecie pływać w jeziorze, uprawiać sporty plażowe i wodne, zdobędziecie podstawy żeglowania w trakcie tygodniowego kursu żeglarskiego oraz pojedziecie na wycieczkę na Mysią Wyspę i zwiedzicie bunkry z II wojny światowej.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^

Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek– turnus A
26.06.2022 - 07.07.2022                                                                                                           
wiek uczestników: 13 - 17 lat
www.eco.szczecinek.pl
cena: 3.150 zł (w ratach: 1150,- zł + 2050,- zł)

A Mirror Image of American Mafia

A Mirror Image of American Mafia
Na obozie w Szczecinku czeka Was wiele mrożących krew w żyłach gangsterskich przygód. Wnikniecie bowiem w świat Mafii i staniecie się członkami „Rodziny”! Obóz rozpocznie pokaz dwóch filmów wybitnych reżyserów amerykańskich, dzięki którym będziecie w stanie poczuć atmosferę tego kryminalnego świata. Usiądziecie wśród szumu drzew i zapachu traw - w naszym kinie plenerowym. Będziecie wtedy mogli w pełni oddać się nastrojowi tych filmów. Kino w takim otoczeniu przysporzy dreszczyku emocji i na pewno świetnie zmotywuje Was do wykonania doskonałych stylizacji bohaterów rodem z Nowego Jorku lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Każdy z was wybierze ulubiony kadr kina mafijnego i stworzy jego kopię, która następnie zostanie sfotografowana.

Następnie, w oparciu o obejrzane filmy, napiszecie scenariusze do krótkich przedstawień, w których będziecie mogli odegrać role przez siebie wybranych bohaterów. Wasi anglojęzyczni opiekunowie będą służyli pomocą w pisaniu i tworzeniu tych dzieł.

Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie tygodniowy kurs żeglowania prowadzony przez instruktorów z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę.
Poza tym atrakcją będzie na pewno widowiskowa gra w paintball. Odbędziecie również wiele pieszych wycieczek, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^

Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek– turnus B
09.07.2022 – 20.07.2022                                                                    
wiek uczestników: 8 - 13 lat  
www.eco.szczecinek.pl
cena: 3.150 zł (w ratach: 1150,- zł + 2050,- zł)

Meet Robin Hood and his Brave Companions!

Meet Robin Hood and his Brave Companions!
Szczecinek i wielki teren ją otaczający, to miejsce wręcz wymarzone dla osób szukających przygód. Jest tam co robić! W malowniczej okolicy szczecineckich jezior wcielicie się w postaci niezwykłych ludzi lasu i udacie się w pełną przygód podróż, której celem będzie pokonanie złego szeryfa z Nottingham.  Niedaleko ośrodka znajduje się tajemnicze jezioro, lasy oraz boiska do gry w piłkę.
Tego lata Szczecinek stanie się malowniczą scenerią widowiska o Robin Hoodzie i jego wesołych kompanach. Każda z obozowych “project groups”, po obejrzeniu filmu o Robin Hoodzie, stworzy epizod zasadzki na dzielnych ludzi lasu. Oczywiście zorganizuje ją szeryf z Nottingham i jego żołnierze, ale to Wy zadecydujecie, kto ma tę walkę wygrać, a historia, którą stworzycie, zostanie rzecz jasna, sfilmowana. Aby uatrakcyjnić Wasze dzieła, wykonacie wiele kaskaderskich ujęć w trakcie potyczek z ludźmi szeryfa oraz uwiecznicie swoje zmagania na taśmie filmowej. Nie zapomnijcie też o scenach komicznych z udziałem mnicha Tucka!

 Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie krótki kurs żeglowania prowadzony przez instruktorów z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę. Poza tym odbędziecie pieszą wycieczkę, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej.

Atrakcją będzie też wycieczka do Sławogrodu, gdzie na krótka chwilę zamienicie się w dzielnych rycerzy.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^


Ośrodek Rewitalizacji Jezior Szczecinek– turnus B
09.07.2022 – 20.07.2022
wiek uczestników: 13 - 17 lat                                                 
www.eco.szczecinek.pl
cena: 3.150 zł (w ratach: 1150,- zł + 2050,- zł)

Mystery of the Szczecinek Lake!

Mystery of the Szczecinek Lake!
Jeśli należycie do grona osób kreatywnych o szczególnej wyobraźni, zapraszamy Was do tajemniczego  Szczecinka na obóz z dreszczykiem. Tematem przewodnim będzie praca genialnego brytyjskiego reżysera, Alfreda Hitchcocka – twórcy filmów z rodzaju “suspense”. Obejrzycie fragmenty klasycznych ekranizacji Hitchcocka i wspólnie przeanalizujecie znane epizody. W ten sposób odkryjecie tajemnice eskalacji napięcia w momentach kulminacyjnych, z których słynął mistrz suspensu. Jak sam mawiał: „Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć.”

Po zapoznaniu się z twórczością tego genialnego reżysera, sami zaaranżujecie i przedstawicie wybrane sceny w klimacie “suspense”, pracując wspólnie w “project groups”. Stworzycie w nich mistrzowskie kreacje postaci z lat sześćdziesiątych, a wszystko to w konwencji filmu czarno-białego. Atmosfera zamku potęgować będzie jeszcze napięcie wykreowane na Waszych planach filmowych, ale nie musicie się bać. To tylko film!

Dodatkową atrakcją w czasie trwania obozu będzie krótki kurs żeglowania prowadzony przez instruktorów z ośrodka, kąpiele w pobliskim jeziorze i wycieczka tramwajem wodnym na Mysią Wyspę.

Poza tym atrakcją będzie na pewno widowiskowa gra w paintball. Odbędziecie też pieszą wycieczkę, podczas której obejrzycie ciekawe bunkry z czasów II Wojny Światowej.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^


Hotel Geovita w Lądku Zdroju – turnus C
30.07.2022 – 10.08.2022
wiek uczestników: 8 - 13 lat                                                   
geovita.pl/ladekzdroj
cena: 3.150 zł (w ratach: 1150,- zł + 2050,- zł)

Amazing Doctor Who and his Time Machine

Amazing Doctor Who and his Time Machine
We wspaniałym ośrodku w Lądku Zdroju tego lata czeka Was niezwykła przygoda, jaką będzie podróż w czasie wraz z Waszym ulubionym bohaterem telewizji BBC, Doktorem Who. Dokąd zabierze was Wehikuł czasu Doktora? Oczywiście do Lądka Zdroju! Tam zaczną dziać się rzeczy niezwykłe, których przedsmak poczujecie oglądając dwa odcinki Doktora Who na specjalnym seansie w sali kinowej pałacu. W hotelu oraz otaczającym go parku czekają Waszą grupę dwie niezwykłe przygody, w których będziecie sprzymierzeńcami Doktora. Jedna z przygód dzieje się w szkole, która nawiedzona zostaje przez Krylitanów - istoty podobne do nietoperzy. Druga przygoda spotyka wycieczkę szkolną, która zwiedza Muzeum Przyrodnicze w centrum Londynu.

Na podstawie wybranych fragmentów napiszecie angielskie scenariusze własnego odcinka Doktora Who, w których Doktor oraz Sarah Jane i jej komputerowy piesek ratują zagrożone dzieci, a następnie nakręcicie filmy w swoich grupach projektowych. Nie zapomnijcie o skonstruowaniu Waszego własnego wehikułu czasu, “The Tardis of Lądek”. Wasi anglojęzyczni nauczyciele wyłonią w Konkursie najlepszy Tardis lata 2022.

Tradycyjnie, w czasie trwania obozu, będą kąpiele w pobliskim Zalewie Stara Morawa koło Stronia Śląskiego, zwiedzanie Lądka Zdroju wraz z przepięknym rynkiem i Arboretum oraz kilka spacerów w pobliskie Sudety, w tym Śnieżnickiego Parku Narodowego.

Niezwykłych wrażeń dostarczy wycieczka do Muzeum Kopalni Złota, gdzie poznacie laboratorium J. Scharfenberga, który wynalazł arszenik, zwiedzicie skarbiec oraz sztolnię Gertruda.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^

Hotel Geovita w Lądku Zdroju – turnus C
30.07.2022 – 10.08.2022                                         
wiek uczestników: 13 - 17 lat                                          
geovita.pl/ladekzdroj
cena: 3.150 zł (w ratach: 1150,- zł + 2050,- zł)  

The  Adventures of Count Dracula

The Adventures of Count Dracula
Bardzo znany i zasłużony wampir, Count Dracula opuścił Transylwanię i udał się w podróż po Europie. W trakcie przemierzania kontynentu, zatrzymywał się wyłącznie w starych zamczyskach. W Polsce Dracula trafił do Lądka Zdroju z uwagi na tajemnicze góry Sudety i stary, przemytniczy szlak znajdujący się w pobliżu. Wasz obóz w Lądku 2022 to spotkanie ze znanym wampirem. Na pewno dostarczy ono mrożących krew w żyłach wrażeń. Gdy już się z nich nieco otrząśniecie, poprosimy Was o przygotowanie trzech scenariuszy filmowych z gatunku – horror, musical lub black comedy o pobycie Draculi w tym słynnym miejscu.

Poza produkcją artystyczną, będzie tu również okazja do uprawiania sportów, kąpiele w pobliskim Zalewie Stara Morawa, wycieczki w pobliskie Sudety szlakiem przemytników złota oraz wycieczka do tajemniczego Muzeum Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie zobaczycie słynne laboratorium J. Scharfenberga, który wynalazł arszenik, zwiedziecie skarbiec czy Sztolnię Gertrudy.

Będzie tez okazja, żeby zwiedzić Lądek Zdrój z jego przepięknym rynkiem i Arboretum oraz Stronie Śląskie z przepiękną Czarna Górą i Śnieżnickim Parkiem Krajobrazowym.

Będzie się działo! 11 dni swobodnej konwersacji z native speakerami, blisko 90 godzin zanurzenia w języku angielskim.

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^

Morze
Ośrodek wypoczynkowy w Pogorzelicy – turnus D

18.08.2022 – 28.08.2022                                                                      
wiek uczestników: 12 - 17 lat 
www.mojadiuna.pl
cena: 2.390 zł (w ratach: 1150,- zł + 1290,- zł

Dead Poets  Society. Podążaj za marzeniami

Dead Poets Society. Podążaj za marzeniami
Słońce, lasy, morze. Czego więcej trzeba do wspaniałego letniego wypoczynku? A jednak.
To będzie obóz inny niż wszystkie. W oparciu o film Dead Poets Society porozmawiacie o przyjaźni, młodzieńczych marzeniach i jak je realizować. Swobodnie zrealizujecie różnorodne tematy, nie unikając tych trudnych.  Do szkoły z tradycjami przybywa nowy nauczyciel jęz. angielskiego, John Keating (  w tej roli Robin Williams), który wnosi powiew  świeżości w mury instytucji gdzie obowiązują 4 złote zasady: honor, tradycja, dyscyplina i doskonałość, które jednocześnie są synonimem bezdusznej edukacji. Nowy nauczyciel wnosi ducha poezji, miłości i życia, a co najważniejsze, ducha samodzielnego myślenia. Chłopcy odnawiają tytułowe Stowarzyszenie Umarłych Poetów, w którym odkrywają prawo do marzeń, wolności i buntu. Zaczynają realizować swoje marzenia….

Każdy z Was odpowie sobie na pytanie, czym dla niego są zasady obowiązujące w szkole i stworzy na tej podstawie swoją lekcję lub prezentację, którą pokaże na uroczystym Gala Dinner.
Będzie się działo! 10 dni swobodnej konwersacji z native speakerami, blisko 80 godzin zanurzenia w języku angielskim.

A oprócz tego mnóstwo nadmorskich atrakcji: kąpiele w morzu, wycieczki do nadmorskich miejscowości jak Trzęsacz, Niechorze czy Rewal, zwiedzanie latarni morskiej czy widowiskowa gra w paintball.

Two roads diverged in a wood, and I — / I took the one less traveled by
Dwie drogi wiodły mnie przez las / Wybrałem tę, gdzie ludzi mniej

Robert Frost, The Road Not Taken

Proszę o więcej informacji o obozach z native speakerami ^

PROGRAM Summer Camps
Szkoła PROGRAM ( dawniej PROGRAM-Bell) prowadzi obozy i kolonie językowe dla dzieci i młodzieży od 1990 roku w czasie letnich wakacji w Polsce ( lipiec-sierpień). Obozy trwają dwa tygodnie. Co roku odbywa się 6 obozów, w tym 3 dla dzieci młodszych i 3 dla młodzieży w różnych, atrakcyjnych geograficznie i historycznie lokalizacjach, blisko jezior i lasów, wielokrotnie w zamkach i pałacach. Ponadto w czasie trwania obozu odbywają się wycieczki do miejsc ciekawych historycznie czy geograficznie.
Celem obozów jest nauka języka angielskiego w warunkach jak najbardziej przypominających naturalny sposób uczenia się języka obcego poprzez używanie tego języka nie tylko w czasie porannych lekcji, ale poprzez udział w wielu zabawach, grach, warsztatach językowych, czy zawodach sportowych, które nie tylko uczą, ale także są przyjemnością i wymagają od uczestników czynnego udziału i inwencji. Lektorzy muszą wykazać się pomysłowością i dużym zaangażowaniem, a także wiedzą i kreatywnością.
Wszyscy lektorzy, którzy są czynnymi nauczycielami, przechodzą przed rozpoczęciem obozów odpowiednie szkolenie z zakresu programu obozu.

PROGRAM Summer Camps. Kilka faktów i ciekawostek…….
• Ponad 11.500 dzieci i młodzieży wzięło udział w obozach organizowanych przez Szkołę. Pochodzili z Poznania i okolic, Warszawy, Lublina Białegostoku, Zakopanego, Sopotu, Świnoujścia i 300 innych miejscowości w całej Polsce.
• W obozach wielokrotnie uczestniczyły dzieci polskiego pochodzenia mieszkające w Niemczech, Francji, Kanadzie, USA, Szwecji, Luxemburgu czy nawet Australii
• Wielu uczestników jeździ na obozy co roku, rekordziści uczestniczyli w 14 obozach, a aktualnie wyjeżdżają na obozy ich dzieci!!!
• 382 lektorów z Anglii, Szkocji, Irlandii, USA, Indii, Nowej Zelandii, Australii czy Kanady pracowało na obozach językowych PROGRAM do tej pory
• Jeden z lektorów przybył do Polski na rowerze i w ten sam sposób wrócił do kraju. Pochodził z Wielkiej Brytanii
• Dzięki obozom PROGRAM summer camps uczestnicy obozów i lektorzy mieli okazję pływać w Morzu Bałtyckim czy na Mazurach, popłynąć spływem Dunajca, zwiedzić Zakopane i Poronin, wspiąć się na Św. Krzyż, zobaczyć wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zobaczyć nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, nakręcić film na zamku w Rokosowie i wiele innych,
• W zamian lektorzy podzielili się z uczestnikami swoja wiedzą, pasją i umiejętnościami w zakresie: historii, sztuki nowoczesnej, teatru, biologii, fotografii, muzyki, rysunku, filmu czy tańca.

Oferta LATO 2022 - pdf

Offer for themed language camp - summer 2021 - pdf