cambridge

Obozy, zimowiska i półkolonie językowe dla dzieci i młodzieży w Polsce

PROGRAM wart poznania

Oferta LATO 2024 - pdf

Cały dzień po angielsku na obozach językowych ze Szkołą Języków Obcych PROGRAM
Nasze obozy letnie w Polsce to ponad 100, a zimowiska - ponad 50 godzin zajęć języka angielskiego na turnusie w postaci lekcji, warsztatów, quizów, zajęć sportowych czy rekreacyjnych prowadzonych w sposób naturalny na zajęciach z rodowitymi Anglikami, Amerykanami czy Kanadyjczykami. Taka nauka jest najłatwiejszym sposobem na efektywne przyswojenie języka angielskiego. Nie ma bowiem takiego podręcznika i sposobu nauczania na świecie, które dorównałyby efektywności uczenia naturalnego. Nauczyciele, native speakerzy, mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje do nauczania języka obcego oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, ale także entuzjazm i odpowiednią osobowość. Jednocześnie posiadają oni wiele dodatkowych umiejętności: znają zasady i reguły uprawiania wielu dyscyplin sportowych, są umuzykalnieni i potrafią śpiewać lub grać na instrumentach muzycznych, a także potrafią wyreżyserować sztukę lub nakręcić dobry film czy musical. Wszyscy zatrudnieni przez nas nauczyciele mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy w innych krajach, często z dziećmi z kręgu innych kultur.

Wypoczynek, nauka i zabawa
to cecha charakterystyczna naszych obozów. To wszystko zapewni entuzjastyczna i wykwalifikowana kadra native speakerów. W czasie każdego turnusu codziennie odbywają się lekcje języka angielskiego. Oczywiście to nie koniec kontaktu z angielskim. Naszym celem jest przełamanie bariery językowej, dlatego język angielski będzie towarzyszyć uczestnikom od rana do wieczora zarówno podczas porannych lekcji, jak i popołudniowych zajęć rekreacyjno-sportowych oraz wieczornych warsztatów w tzw. „project groups”. Native speakerzy są lektorami i jednocześnie opiekunami na obozie, a nad całością czuwa polski kierownik, także nauczyciel języka angielskiego.
Każdy turnus posiada swój niepowtarzalny motyw przewodni, ale są też elementy wspólne: odrobina rywalizacji sportowej, gry towarzyskie i sportowe rodem z kultury anglosaskiej o korzeniach nie tylko europejskich, konkurencje w odgrywaniu krótkich przedstawień i parodii, wspólne muzykowanie , quizy przy ognisku, wycieczki, a w ich trakcie survival lub gry miejskie i wreszcie wspólna praca nad projektem tematycznym obozu. Nuda na obozach nie gości !

Kilka ważnych informacji:
- każdy obóz zgłoszony jest w Kuratorium Oświaty,
- bardzo dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obozów. Każdy nauczyciel native speaker przechodzi specjalne szkolenie pod nadzorem Kuratorium, żeby zdobyć uprawnienia na wychowawcę kolonijnego.
- wszystkie nasze autokary wyjeżdżają z Poznania i tam wracają,
- komfortowe autokary dostarcza nam renomowany przewoźnik Doltrans z Gostynia
- uczestnicy są ubezpieczeni od NNW. Zalecamy zawarcie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej u dowolnego ubezpieczyciela. Ubezpieczenie można zawrzeć w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.
- rezerwacji miejsca można dokonać osobiście w naszym biurze przy ul. Fredry 1 w Poznaniu, telefonicznie – +48 501458181 lub mailowo – office@angielskiprogram.edu.pl
- płatności można dokonać:
* jednorazowo w ciągu tygodnia od daty zapisu,
* w 2 ratach, I ratę w ciągu tygodnia od daty zapisu, a drugą na 2 tygodnie przez rozpoczęciem turnusu,
- wypełnioną kartę uczestnika (formularz do pobrania na stronie) prosimy o dostarczenie do biura Szkoły najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu,
- zawiadomienie z informacjami o turnusie otrzymają Państwo na 10 dni przed planowanym wyjazdem turnusu.
Obozy Program Angielski – dawniej Program Bell- są niezwykle kameralne, na każdy turnus wyjeżdża jedynie około 36 dzieci i młodzieży. Uczestnicy podzieleni zostają na 3 lub 4 grupy zaawansowania językowego, kwalifikacja odbywa się na podstawie testu przed rozpoczęciem obozu. Nawet w ramach jednego tematycznie obozu uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe 10-13 i 13-16/17 i maja zajęcia z odpowiednio przygotowanymi lektorami, dostosowanym do pracy z młodszą lub starszą młodzieżą.  Na zakończenie wszyscy uzyskają dyplom potwierdzający udział w obozie, wręczony w trakcie uroczystego pożegnania ( Gala Dinner)
Z nami angielski to pestka!


ZADZWOŃ 501-458-181