cambridge

Warsztaty językowo - kulturowe dla szkół

Pragniemy Państwu zaproponować cykliczne zajęcia kulturowe w języku angielskim dla młodzieży szkolnej. Szeroki wybór tematyki warsztatów pozwala na spróbowanie swoich sił w paru dziedzinach, nawet tak odległych jak gotowanie czy malarstwo. Osoby zainteresowane będą mogły przeprowadzić kontrowersyjną debatę prowadzoną przez lektora, albo poznać Kanadę czy Nową Zelandię od trochę innej strony. Natomiast wszystkie te zajęcia łączy jedno – swobodna nauka języka angielskiego. Zapewnią to wykwalifikowani nauczyciele angielskojęzyczni – native speakerzy – osoby dynamiczne i pełne entuzjazmu.
Większość zajęć prowadzona jest w formie interaktywnej.

Lekcje, jak i proponowane warsztaty, przeprowadzane będą w grupach, których wielkość uzależniona będzie od wybranej tematyki.
Poniżej przedstawiamy niektóre propozycje zajęć dodatkowych:

1. Cooking Classes - wspólne gotowanie z lektorem anglojęzycznym.

Młodzież na podstawie wybranego dla nich przepisu, będzie przygotowywała dania, typowe dla kultury danego kraju. Najczęściej będą to potrawy związane ze świętami i zwyczajami krajów anglosaskich, co zapewni nie tylko naukę gotowania, ale i, a może przede wszystkim, poznanie i utrwalanie słów angielskich. 

2. British and American Culture- differences and similarities – mity i fakty

Zajęcia te zapoznają młodzież z zarysem historycznym, różnicami kulturowymi oraz ciekawostkami na temat Wielkiej Brytanii i Ameryki. Będzie to wspaniała okazja do bezpośredniego poznania stylu życia, realiów i codzienności tych krajów, a wszystko to dzięki lektorowi anglojęzycznemu.

3. Escape Room- Time for an Adventure

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę? Chcesz poznać nowy świat i podjąć nowe wyzwanie?
Liczą się kreatywność, szybkie myślenie i Twoja odwaga. Otrzymasz zadanie do wykonania, z którym zmierzysz się wraz z grupą przyjaciół. W każdej zagadce , krok po kroku , używając logicznego myślenia, wyobraźni i zdrowego rozsądku w ciągu 60 minut będziesz musiał  zmierzyć się z zagadką i ją rozwiązać. Napotkasz przeszkody, ale nie martw się, pomoże w tym Twój mentor – native speaker.

Nasz propozycje:
Escape Room dla dzieci: Peter Rabbit
Escape Room dla młodzieży  związany z tematyką II Wojny  Światowej ( poziom B2)