Nowy rok szkolny
Oferujemy naukę na każdym poziomie zaawansowania:

Kurs ósmoklasisty - W trakcie roku szkolnego uczniowie przyswoją i utrwalą sobie materiał gramatyczno-leksykalny obowiązujący na egzaminie.

Kurs dla dzieci w wieku 10 - 12 lat wraz z przygotowaniem do egzaminów YLE (pre A1 Starters, A1 Movers i A2 Flyers) lub A2 Key for schools (KET) oraz B1 Preliminary for schools (PET)

Kurs dla młodzieży powyżej 13+ wraz z przygotowaniem do egzaminów A2 Key for schools oraz B1 Preliminary for schools

Kurs maturalny zaprojektowany specjalnie dla uczniów klas maturalnych, którzy w maju zdawać będą maturę na poziomie rozszerzonym.

kurs pre-FCE (B2) lub pre-CAE (C1)- proponujemy kurs odbywa się w trybie dwuletnim. W trakcie zajęć nacisk położony jest na równomierny rozwój 4 umiejętności: reading & use of English, listening, writing i speaking, pomagając rozwinąć płynność i bogactwo wypowiedzi ustnej.

Kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge English Qualifications: B2First (FCE), C1 Advanced (CAE) lub C2 Proficiency (CPE)- kursy zawierają pełen zakres programowy objęty egzaminem oraz obejmują techniki zdawania samego egzaminu.

Angielski dla dorosłych- Kurs ten przeznaczony jest dla osób o poziomie od początkującego do średnio zaawansowanego ( A0-B1 wg CEFR).

Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej:

Cambridge

Mam ogromną przyjemność ogłosić kolejna XVI edycję Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej.
Zapraszamy młodzież w kategoriach wiekowych 13-15 oraz 16-19 lat do wzięcia udziału w tegorocznych zmaganiach.
W tym roku proponujemy nowy wybor poezji i piosenek i zachęcamy do sprobowania sil w swojej własnej, niepowtarzalnej interpretacji.

Pełne informacje o konkursie znajdują się w załączonych materiałach - pdf

W tym roku wiele instytucji ufundowalo dla laureatow wspaniałe nagrody, między innymi innymi wyjazd na kurs językowy do Irlandii do Irish College of English, a w Jury Konkursu zasiądzie, między innymi, znany aktor pan Aleksander Machalica,
pani Ewa Nawrot z ART OF VOICE STUDIO oraz pan Łukasz Chrzuszcz z Teatru Nowego w Poznaniu oraz oczywiście nauczyciele angliści.
Udzial w Konkursie jest dla młodzieży całkowicie bezpłatny.

Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej:
Pomysł konkursu powstał w roku 2002, gdy na wieczory poetyckie do Poznania przyjechało trzech poetów irlandzkich: Leland Bardwell, Anthony Cronin oraz Paul Durcan. Szkoła Języków Obcych Program-Bell była jednym ze sponsorów  tego wydarzenia.
W roku 2003 odbył się pierwszy Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej, na którym młodzież recytowała i śpiewała w formie ballad wiersze staro-irlandzkie w tłumaczeniu Ernesta Brylla i Małgorzaty Goraj-Bryll.   Konkurs odbył się pod patronatem honorowym pani Ambasador Irlandii w Polsce, w sali koncertowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Pan Ernest Bryll został poproszony o przewodniczenie komisji Konkursu.
Co roku  konkurs odbywa się pod patronatem Konsulatu Irlandii w Polsce, a przez kilka lat był organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Do pierwszych eliminacji Konkursu przystąpiło 150 osób, uczniów poznańskich i wielkopolskich gimnazjów i liceów, spośród których do Finału zostało zaproszonych 24. Z grupy tej  komisja w składzie: Ernest Bryll, poeta, Andrzej Szczytko, aktor oraz Katarzyna Lisiewicz, anglistka  wyłoniła sześciu zwycięzców, trzech w kategorii recytacji w języku polskim i trzech w kategorii recytacji w języku angielskim. Wszystkie wykonania muzyczne nagrodzono nagrodami specjalnymi.
Od tego czasu, niezmiennie co roku w październiku, Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej pojawia się w krajobrazie poetyckim naszego miasta . Co roku młodzież poznańska recytuje wiersze poetów irlandzkich: współczesnych i tych sprzed lat. Z czasem, obok recytacji, pojawiła się możliwość  interpretacji muzycznej poezji. Konkurs w obecnej formie składa się z recytacji w języku angielskim oraz z interpretacji muzycznej w tymże języku w dwóch kategoriach wiekowych: liceum i gimnazjum.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu Poezji Irlandzkiej za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie do recytacji! Dzięki Wam publiczność spędziła piękne chwile słuchając wierszy i ballad z Zielonej Wyspy. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do zmagań w następnym roku!

Kursy metodą Teddy Eddie

Teddy Eddie

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na kursy licencjonowaną metodą Teddy Eddie. Zobacz co potrafi psotny miś i czego możecie się od niego nauczyć! Już 17, 20, 26, 30 września o godzinie 17.00  lekcje pokazowa metodą Teddy Eddie. Zadzwoń i zapisz się!
Zapisy na kursy w biurze Szkoły od pn-pt 9-19

Teddy Eddie