cambridge

Aktualności

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że przerwa zimowa trwa od 4 do 17 stycznia 2021.

Do zajęć regularnych wracamy 18 stycznia.

W okresie zimowych wakacji zapraszamy na powtórkowe kursy języka angielskiego - stacjonarnie lub online!

Drodzy Obozowicze,
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu zimowego: The Mystery of Alaskan Huskies. Zapewniamy obóz pełen angielskiego z native speakerami , kreatywnej zabawy i sportu, a wszystko z zachowaniem reguł bezpieczeństwa w czasie pandemii. Odwołanie rezerwacji do 2 tygodni przed rozpoczęciem obozu i możliwość przeniesienia rezerwacji na lato.
Akceptujemy bony turystyczne!

Sale szkoleniowe, sale rekrutacyjne, sale biznesowe na wynajem - pdf

Kursy online dla naszych obozowiczów 2020 - pdf

Na stronie widnieją aktualne kursy języka angielskiego na rok 2020/2021.
Od 1 września będziemy testować stacjonarnie jak i online. W celu umówienia się na test prosimy o kontakt z biurem office@angielskiprogram.edu.pl lub (61) 851 92 50

Szkoła PROGRAM poszukuje kreatywnego lektora języka angielskiego do nauczania
dzieci, młodzieży, dorosłych w grupach i indywidualnie w roku szkolnym 2020/2021.
Zgłoszenia proszę kierować do k.andrzejewska@angielskiprogram.edu.pl

We are looking for enthusiastic teachers to teach at our school in 2020/2021, starting September/October.
Good salary & professional support.

Requirements:
University degree ( BA or MA) + CELTA or initial TEFL qualifications
min one year experience

Please send your application and a CV to k.andrzejewska@angielskiprogram.edu.pl

 

Kursy online wrzesień 2020 typu „refresher course” przygotowujące do egzaminu B2 First (FCE) i C1 Advanced (CAE) w październiku 2020 - pdf

online

Zachęcamy do zapoznania się  ofertą naszych kultowych obozów letnich z native speaker’ami.
Oferta LATO 2020 - pdf

Zapraszamy szkoły podstawowe i średnie do wyjazdów grupowych do Malahide (okolice Dublina) w Irlandii. Oferujemy tygodniowe pobyty all-inclusive: 15 godzin nauki języka, zwiedzanie, atrakcyjne zajęcia popołudniowe, zakwaterowanie u rodzin,  pełne wyżywienie. Wszystkie wstępy za darmo i wiele innych atrakcji!
Kurs języka angielskiego zorganizowany wraz renomowaną przez ACELS - pdf

Nowy rok szkolny
Oferujemy naukę na każdym poziomie zaawansowania:

Kurs ósmoklasisty - W trakcie roku szkolnego uczniowie przyswoją i utrwalą sobie materiał gramatyczno-leksykalny obowiązujący na egzaminie.

Kurs dla dzieci w wieku 10 - 12 lat wraz z przygotowaniem do egzaminów YLE (pre A1 Starters, A1 Movers i A2 Flyers) lub A2 Key for schools (KET) oraz B1 Preliminary for schools (PET)

Kurs dla młodzieży powyżej 13+ wraz z przygotowaniem do egzaminów A2 Key for schools oraz B1 Preliminary for schools

Kurs maturalny zaprojektowany specjalnie dla uczniów klas maturalnych, którzy w maju zdawać będą maturę na poziomie rozszerzonym.

kurs pre-FCE (B2) lub pre-CAE (C1)- proponujemy kurs odbywa się w trybie dwuletnim. W trakcie zajęć nacisk położony jest na równomierny rozwój 4 umiejętności: reading & use of English, listening, writing i speaking, pomagając rozwinąć płynność i bogactwo wypowiedzi ustnej.

Kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge English Qualifications: B2First (FCE), C1 Advanced (CAE) lub C2 Proficiency (CPE)- kursy zawierają pełen zakres programowy objęty egzaminem oraz obejmują techniki zdawania samego egzaminu.

Angielski dla dorosłych- Kurs ten przeznaczony jest dla osób o poziomie od początkującego do średnio zaawansowanego ( A0-B1 wg CEFR).


Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej:

Miniony tydzień dostarczył nam niezwykłych wzruszeń, a to za sprawą Konkursu Recytatorskiego Poezji i Piosenki Irlandzkiej.
Zdobywcą Grand Prix został Sebastian Godlewski, uczeń IV LO im. KEN w Poznaniu. Zaprezentował piosenkę Kodaline „All I Want”.
Jego interpretacja była wzruszająca i dopracowana, czuła i mocna zarazem. Jury przyznało nagrodę jednogłośnie!
W nagrodę Sebastian będzie mógł podszkolić angielski w Irish College of English w Glenstal Abbey w Irlandii oraz pod czujnym okiem pani Ewy Nawrot.
Tegoroczni laureaci Konkursu to:
Recytacja 13-15 lat: I miejsce Antonina Jakubowska, II miejsce Kazimierz Nelke, wyróżnienie: Zofia Matczak
Recytacja 16-19 lat: Jan Kamiński, II miejsce Roksana Kaczmarek, III miejsce Agnieszka Pohland, wyróżnienia: Dobrochna Walczak i Klaudia Milacic
Piosenka 13-15 lat: I miejsce Mikołaj Gadomski, II miejsce Aleksander Koczorowski, III miejsce Zuzanna Sójka, wyróżnienia: Zofia Bukowska, Dalila Kowalik
Piosenka 16-19 lat: I miejsce Julia Maciejewska, II miejsce Arek Płonczyński, III miejsce Anna Bąk, wyróżnienia: Amelia Kłaniecka, Adam Górniak-Kurzawa

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim Wykonawcom za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie recytacji i piosenek, za wspaniałe wykonanie utworów prezentowanych w czasie przesłuchań i Finału i za wzruszenia, których dzięki Wam doświadczyliśmy.
Dziękuję Jury za ciężką pracę i inspirujące komentarze. Dziękuję sponsorom za przekazane cenne nagrody, które pomogą wykonawcom w rozwoju kariery aktorskiej i wokalnej.
Dziękuję wszystkim instytucjom za udzielnie honorowych patronatów: Panu Prezydentowi Miasta Poznania Jackowi Jaśkowiakowi i Jego Kancelarii, Pani Emer O’Connell, Ambasador Irlandii w Warszawie,
Panu Krzysztofowi Schramm, Honorowemu Wicekonsulowi Irlandii w Poznaniu oraz Pani Monice Kusz, dyrektor Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu.
Dziękuję za patronaty medialne Radio Poznań oraz MC Radio Poznań w osobie pana Łukasza Majchrzaka.

Tegoroczny, wyjątkowy Konkurs Poezji i Piosenki Irlandzkiej przeszedł do historii.
Katarzyna Andrzejewska
22/10/2019

Cambridge

Sprawozdanie z Konkursu Recytatorskiego Poezji i Piosenki Irlandzkiej, XVI edycja - pdf

 

Cambridge

Cambridge

Cambridge

Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej:
Pomysł konkursu powstał w roku 2002, gdy na wieczory poetyckie do Poznania przyjechało trzech poetów irlandzkich: Leland Bardwell, Anthony Cronin oraz Paul Durcan. Szkoła Języków Obcych Program-Bell była jednym ze sponsorów  tego wydarzenia.  
W roku 2003 odbył się pierwszy Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej, na którym młodzież recytowała i śpiewała w formie ballad wiersze staro-irlandzkie w tłumaczeniu Ernesta Brylla i Małgorzaty Goraj-Bryll.   Konkurs odbył się pod patronatem honorowym pani Ambasador Irlandii w Polsce, w sali koncertowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Pan Ernest Bryll został poproszony o przewodniczenie komisji Konkursu.
Co roku  konkurs odbywa się pod patronatem Konsulatu Irlandii w Polsce, a przez kilka lat był organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Do pierwszych eliminacji Konkursu przystąpiło 150 osób, uczniów poznańskich i wielkopolskich gimnazjów i liceów, spośród których do Finału zostało zaproszonych 24. Z grupy tej  komisja w składzie: Ernest Bryll, poeta, Andrzej Szczytko, aktor oraz Katarzyna Lisiewicz, anglistka  wyłoniła sześciu zwycięzców, trzech w kategorii recytacji w języku polskim i trzech w kategorii recytacji w języku angielskim. Wszystkie wykonania muzyczne nagrodzono nagrodami specjalnymi.
Od tego czasu, niezmiennie co roku w październiku, Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej pojawia się w krajobrazie poetyckim naszego miasta . Co roku młodzież poznańska recytuje wiersze poetów irlandzkich: współczesnych i tych sprzed lat. Z czasem, obok recytacji, pojawiła się możliwość  interpretacji muzycznej poezji. Konkurs w obecnej formie składa się z recytacji w języku angielskim oraz z interpretacji muzycznej w tymże języku w dwóch kategoriach wiekowych: liceum i gimnazjum. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu Poezji Irlandzkiej za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie do recytacji! Dzięki Wam publiczność spędziła piękne chwile słuchając wierszy i ballad z Zielonej Wyspy. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do zmagań w następnym roku!

Kursy metodą Teddy Eddie

Teddy Eddie

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na kursy licencjonowaną metodą Teddy Eddie. Zobacz co potrafi psotny miś i czego możecie się od niego nauczyć! Już 17, 20, 26, 30 września o godzinie 17.00  lekcje pokazowa metodą Teddy Eddie. Zadzwoń i zapisz się!
Zapisy na kursy w biurze Szkoły od pn-pt 9-19

Teddy Eddie