Konkurs Poezji Irlandzkiej

Jak co roku od 15 lat zapraszamy serdecznie młodzież z klas 7 i 8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Irlandzkiej pod patronatem Ambasady i Konsulatu Irlandii w Polsce, Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu oraz Radia Poznań ( dawniej Merkury).

W załączonym tomiku znajduje się wybór materiałów konkursowych oraz Regulamin Konkursu wraz z opisem nagród. - pdf

W tym roku na przesłuchaniach finałowych Konkursu swoja obecnością zaszczyci nas Pani Ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell.

Bądźcie z nami 19 października w auli Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza przy ul. Solnej w Poznaniu!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie!

Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej:
Pomysł konkursu powstał w roku 2002, gdy na wieczory poetyckie do Poznania przyjechało trzech poetów irlandzkich: Leland Bardwell, Anthony Cronin oraz Paul Durcan. Szkoła Języków Obcych Program-Bell była jednym ze sponsorów  tego wydarzenia.
W roku 2003 odbył się pierwszy Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej, na którym młodzież recytowała i śpiewała w formie ballad wiersze staro-irlandzkie w tłumaczeniu Ernesta Brylla i Małgorzaty Goraj-Bryll.   Konkurs odbył się pod patronatem honorowym pani Ambasador Irlandii w Polsce, w sali koncertowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Pan Ernest Bryll został poproszony o przewodniczenie komisji Konkursu.
Co roku  konkurs odbywa się pod patronatem Konsulatu Irlandii w Polsce, a przez kilka lat był organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Do pierwszych eliminacji Konkursu przystąpiło 150 osób, uczniów poznańskich i wielkopolskich gimnazjów i liceów, spośród których do Finału zostało zaproszonych 24. Z grupy tej  komisja w składzie: Ernest Bryll, poeta, Andrzej Szczytko, aktor oraz Katarzyna Lisiewicz, anglistka  wyłoniła sześciu zwycięzców, trzech w kategorii recytacji w języku polskim i trzech w kategorii recytacji w języku angielskim. Wszystkie wykonania muzyczne nagrodzono nagrodami specjalnymi.
Od tego czasu, niezmiennie co roku w październiku, Konkurs Recytatorski Poezji Irlandzkiej pojawia się w krajobrazie poetyckim naszego miasta . Co roku młodzież poznańska recytuje wiersze poetów irlandzkich: współczesnych i tych sprzed lat. Z czasem, obok recytacji, pojawiła się możliwość  interpretacji muzycznej poezji. Konkurs w obecnej formie składa się z recytacji w języku angielskim oraz z interpretacji muzycznej w tymże języku w dwóch kategoriach wiekowych: liceum i gimnazjum.
W roku 2012 Konkurs zdobył nowego sponsora z Irlandii. Jest nim pan John McGowan ze szkoły językowej North West Academy z Derry. John McGowan ufundował dwie nagrody dla najlepszych wykonawców w kategorii muzycznej. Były to dwa tygodniowe kursy językowe  w Derry. W 2014 roku, ze względu na wyjątkową jakość wykonań,  do Irlandii pojechało aż pięć osób!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu Poezji Irlandzkiej za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie do recytacji! Dzięki Wam publiczność spędziła piękne chwile słuchając wierszy i ballad z Zielonej Wyspy. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do zmagań w następnym roku!

Ruszyły zapisy na kursy 2018/2019

Powiedz jaki poziom znajomości języka chcesz osiągnąć a my pomożemy Ci dotrzeć do celu! U nas możesz zapisać się na kurs angielskiego, zdać egzamin Cambridge oraz uczestniczyć w warsztatach kulturowych.
Zapisy i testy w siedzibie Szkoły, Poznań, Fredry 1, I piętro, od 14-19

Kursy metodą Teddy Eddie

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na kursy licencjonowaną metodą Teddy Eddie. Zobacz co potrafi psotny miś i czego możecie się od niego nauczyć! Już w najbliższy piątek, 28/09 o 17.30 lekcja pokazowa metodą Teddy Eddie. Zadzwoń i zapisz się! Kolejna 2/10 o godz. 17.30
Zapisy na kursy w biurze Szkoły od pn-pt 9-19